Kot i Chabior pojedynek wybitnych kreacji w kinie “Mazur”

Już od dziś w kinie “Mazur” wielki aktorski pojedynek Janusza Chabiora i Tomasza Kota czyli najlepsze polskie kino ostatnich miesięcy.

 

“Służby specjalne” Patryka Vegi miały zachwiać spokojem Polaków. Reżyser przygotował wybuchowy koktajl, w którym obnażył mechanizm działania służb w Polsce. Niczego nie owijał w bawełnę, skorzystał z wydarzeń, o których pisały w ostatnich latach media i znacząco mrugając do widza próbował pokazać własną, dość mroczną ich wersję. Powstał film dynamiczny, choć nieco chaotyczny o współczesnej Polsce, w której politykę uprawia się w tajnych i wyciszonych przed podsłuchem gabinetach. Dla jednych jest to koktajl porywający, dla innych, mocno naciągana historia. Warto jednak wybrać się do kina by zobaczyć genialną kreację Janusza Chabiora, który gra w sposób tak naturalny, że w zasadzie przysłania swoja postacią sensacyjna otoczkę filmu. I po wyjściu z kina, widz zamiast oglądać się nerwowo wokół siebie, próbuje przypomnieć sobie, co bardziej zjadliwe kwestie aktora. 

 

Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź) , kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.


“Służby specjalne”, 24 października 2014 godz. 15:15, 25 października 2014 godz. 15:25, 26 października 2014 godz. 15:15


Czy Tomasz Kot już na zawsze kojarzony będzie z wybitną rolą Zbigniewa Religii z filmu “Bogowie”. Niekoniecznie. Aktor udowodnił już, że potrafi uwolnić się od balastu wielkich kreacji i po roli Ryśka Riedla dość szybko rozmienił swój talent na drobne. Teraz powraca w wielkiej kreacji i w wielkim filmie, który jest opowieścią i o znakomitym chirurgu i czasach PRL-u i który słusznie bije w Polsce rekordy frekwencji. 

 

Opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?


“Bogowie”, 24 października 2014 godz. 17:30 i 20:00, 25 października 2014 godz. 17:30 i 20:00, 26 października 2014 godz. 17:30 i 20:00


Ceny biletów: 14 zł, ulgowy – 12 zł

https://www.iolecko.com/artykul/3303/Kot-i-Chabior-pojedynek-wybitnych-kreacji-w-kinie-/-Mazur/-.html

Komentarze
Więcej w Bogowie, film, kino, Kino Mazur, Olecko, ROK
Pikieta mieszkańców na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka

Informacja nadesłana:   Mieszkańcy pow. oleckiego zaniepokojeni zagrożeniami, jakie czekają głównie pieszych poruszających się obwodnicą przez skrzyżowanie w kierunku na...

Zamknij