Pierwszy oficjalny kandydat na Burmistrz Olecka i koalicja wyborcza. Wybory samorządowe 2018

Kilka miesięcy temu Marcin Czekay zapytany o plany na przyszłość i wybory samorządowe w 2018 roku poprosił, żeby poczekać do 11 listopada. To symboliczna data bo wedle wyborczego kalendarza w tym dniu za rok powinny odbyć się wybory samorządowe. Przynajmniej na razie, choć niewykluczona jest ewentualna korekta terminu (tydzień wcześniej lub tydzień później).

Obecna ekipa rządowa nie ujawniła jeszcze ani ostatecznej daty wyborów ani ordynacji wedle której będziemy wybierać za rok samorządowców. O plotkach i przeciekach na razie nie ma co dywagować, choć niewątpliwie ostateczny kształt ordynacji wpłynie prawdopodobnie na przyszłe sojusze i koalicje.

Wiemy jednak już teraz, że od 12 listopada pierwszym oficjalnym kandydatem w wyborach na urząd Burmistrza Olecka będzie Marcin Czekay. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, ale…

12 listopada 2017 roku w Klubokawiarni Prosto z Mostu odbędzie się spotkanie z Marcinem Czekay i radnym Maciejem Juchniewiczem, które z jednej strony będzie poświęcone sprawom miasta, z drugiej rozpocznie przygotowanie do wyborów samorządowych nowej formacji. Jakiej, tego jeszcze nie wiadomo. Nazwa, jak podkreślają obaj panowie, nie jest w tej chwili najważniejsza. Istotne jest to, że Marcin Czekay i  radni Oleckiej Kooperatywy Obywatelskiej “OKO” podjęli współpracę, której celem jest wystawienie wspólnych list do Rady Miasta i co ciekawe, do Rady Powiatu. Kandydatem na burmistrza nowego “ugrupowania” będzie Marcin Czekay.

Obaj panowie zapowiadają, że w pierwszej kolejności chcą pozyskać ludzi. Zarówno tych, którzy zgodzą kandydować, jak i tych którzy będą mieli pomysł na Olecko. Bo jak podkreślają nie chcą tylko krytykować, chcą miasto zmieniać. Wspólnie z mieszkańcami. Więcej na temat planów i programu nowego ugrupowania będzie można dowiedzieć się podczas spotkania w Prosto z Mostu, które odbędzie się 12 listopada o godz. 16.00.

 

Komentarze
Więcej w Burmistrz Olecka, Maciej Juchniewicz, Marcin Czekay, Olecko
Prawie 4 tys. listów z nowymi numerami rachunków wróciło do olsztyńskiego ZUS

Ważny komunikat ZUS: Od początku października 2017 r. ZUS wysyłał ponad 3,6 mln listów z numerem rachunku składkowego do przedsiębiorców...

Zamknij