Potrącenie rowerzysty i nietrzeźwi kierujący. Kronika policyjna

Komunikat KPP w Olecku:

Potrącenie rowerzysty

W miniony weekend w Olecku doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna z połamanymi żebrami trafił do szpitala. Ponadto policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.

Do potrącenia pieszego doszło w minioną sobotę (17.06.2017 r.) przed godz. 12:00 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Rzeźnickiej. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu, kierująca samochodem osobowym marki Daewoo, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia.

64-letni rowerzysta z urazem żeber został przetransportowany do szpitala.

Oboje kierujący byli trzeźwi.

 

Nietrzeźwi kierujący

W miniony piątek  16.06.2017 r. przed godz. 18:00 w miejscowości Wilkasy gm. Wieliczki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Podczas wykonywanych czynności policjanci od Tomasza O. wyuczyli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 50-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 17.06.2017 r. około godz. 02:00 w miejscowości Kijewo gm. Olecko. Piotr D. kierował samochodem osobowym marki Opel mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili policjanci 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.  

Trzeci nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 18.06.2017 r. w miejscowości Cimochy gm. Wieliczki. Jan S. kierował osobową skodą mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali 58-latkowi prawo jazdy.

Jako ostatni został zatrzymany wczoraj (18.06.2017 r.) po godz. 17:00 w miejscowości Kowale Oleckie kierujący motorowerem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Czesława R. ponad 0,5 promila alkoholu.  

Oleccy policjanci po raz kolejny apelują do użytkowników dróg o ostrożność.

Ponadto apelują do kierowców, aby za kierownicę  wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy może kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości w oleckiej komendzie.

Nie powinniśmy również pozostać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. W takim przypadku należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli to okaże się bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób  możemy zapobiec tragedii.

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko, Policja
Lega Dance Cup. Iwona Pavlović i najlepsi tancerze sportowi w hali Lega

Informacja nadesłana: W sobotę (17 czerwca 2017 r.) w hali "Lega" w Olecku w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego wystąpią...

Zamknij