“Przeciw agresji słownej” Czarni Olecko przyłączają się do akcji Football People

Komunikat MOSiR w Olecku

 

Czarni Olecko dołączają do tysięcy europejskich grup, aby w październiku, dzięki sile tkwiącej w piłce nożnej, poprzeć wspólne stanowisko przeciw dyskryminacji i przyjąć miano Ludzi Futbolu – Football People. Tygodnie akcji organizacji FARE łączą grupy wszelkich rozmiarów w ponad 40 krajach, by wspólnie zwalczać dyskryminację i celebrować różnorodność poprzez piłkę nożną.

 

Czarni Olecko razem z FARE i innymi organizacjami wierzą, że najpopularniejszy sport na świecie, jakim jest piłka nożna, przenika wszelkie bariery i zmienia nas w Ludzi Futbolu.

 

Pomiędzy 9 a 23 października najmniejsze organizacje podwórkowe i profesjonalne kluby, a nawet reprezentacje narodowe biorące udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Euro 2016 zaangażują się w kampanię przygotowywaną dla fanów z całego świata.

 

14 października 2014 o godz. 16:30 Czarni Olecko organizują event “Przeciw agresji słownej”. Będzie to spotkanie z psychologiem sportowym oraz byłymi piłkarzami najwyższej klasy rozgrywkowej  o zagrożeniach, jakie niesie brak dyscypliny, szacunku dla przeciwnika oraz uleganie agresji (w szczególności agresji słownej). Prezentować będziemy proste techniki oraz promować zasady wolnej od rasizmu i seksizmu gry fair play. Rozegrane zostaną proste piłkarskie konkursy z nagrodami. Spotkanie dedykujemy głównie nastolatkom, ale każda osoba będzie mile widziana. Wszystko to w hali LEGA oleckiego MOSiR-u.

 

– Oczekujemy ponad 2000 wydarzeń dzięki rozwojowi ruchu Football People i działaniom takich organizacji, jak Czarni Olecko, by rozszerzać naszą akcję – powiedział Piara Powar, Dyrektor Wykonawczy FARE.


– Football to o wiele więcej niż mecze i treningi. To pozytywne wzorce życia i rozwoju – zapewnia Józef Wasilewski, prezes klubu MLKS Czarni. – Dlatego chcę widzieć Czarnych nie tylko jako klub sportowy, ale także jako organizację wspierającą rozwój lokalnej społeczności. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w akcji Football People i zapraszamy na spotkanie z piłkarzami, którzy grali na szczycie, a swoją karierę zaczynali właśnie w Czarnych.

 

Czarni Olecko zapraszają do udziału w spotkaniu i zachęcają wszystkich do zaangażowania w największej serii antydyskryminacyjnych wydarzeń w Europie i pomocy w osiągnięciu zmian poprzez piłkę nożną i w piłce nożnej.

 

Więcej informacji o całej akcji Football People można znaleźć na www.farenet.org, www.facebook.com/farenetwork i https://twitter.com/farenet.Komentarze
Więcej w Czarni Olecko, Fotball People, MOSiR Olecko, Olecko, piłka nożna Hala Lega
Dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorstw. Ruszył nowy nabór

Agencja Informatyzacji i Rozwoju informuje. Nowy konkurs na dotacje z UE dla województwa warmińsko - mazurskiego:Poddziałanie 1.1.7 Dotacje inwestycyjne dla...

Zamknij