Przystanek Twórcze Dzieciaki – świetny pomysł na zabawę dla najmłodszych

Ania, Asia, Monia i Łukasz – autorzy projektu tegorocznej edycji “Pomysłodajni” zadbają o to, żeby dzieci i rodzice mieli możliwość uczestniczenia w pasjonujących zajęciach twórczych podczas Przystanku Olecko. Proponują serię warsztatów i zajęć w przestrzeni miejskiej, dzięki którym dzieci rozbudzą swoją kreatywność i wraz z rodzicami będą tworzyć.


Warsztaty tworzenia zabawek. Pudła, opakowania, kolorowe kartki, wykałaczki i nożyczki staną się pretekstem do tworzenia, konstruowania i wymyślania własnych zabawek i zabaw. Uczestnicy stworzą kartonowe domy, zbroje rycerskie, zamki itp. Użyją przedmiotów, które można znaleźć w każdym domu i wykorzystać do zabawy, bez wydawania pieniędzy. Dzieci i rodzice zobaczą, że wiele przedmiotów znajdujących się w domu można wykorzystać do wspaniałej zabawy twórczej. Chcemy, by dzieci własnoręcznie konstruowały i ozdabiały zabawki, a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi – mówią pomysłodawcy i organizatorzy akcji- Mamy również nadzieję, że zajęcia zainspirują rodziców do wspólnego z dziećmi tworzenia zabawek zamiast kupowania drogich, plastikowych gadżetów.


CZYTAMY I TWóRCZO DZIAŁAMY. Podstawą do działań twórczych stanie się bajka, baśń, bądź wiersz które rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i twórcze myślenie. Będą to zagadki, historyjki, układanki, rymowanki i zabawy ruchowe. Uczestnicy będą korzystać z różnych przedmiotów, które staną się dla nich inspiracją do działania, np. pudełeczek, patyczków, spinaczy czy piór.


TEKTUROWE ZABAWY – mali architekci

Podczas warsztatów dzieci zmienią się w małych budowniczych i będą projektować domy. Przy pomocy prostych materiałów zbudują model miasta, po którym będzie można się poruszać. Tym sposobem dzieci poznają zagadnienia związane z architekturą najbliższego otoczenia – domu i miasta. Dzięki warsztatowej – praktycznej formie zajęć, uczestnicy dowiedzą się, jak funkcjonuje budynek i miasto. Projektowanie i budowanie rozwijają u dzieci wyobraźnię przestrzenną, kreatywność oraz zdolności manualne. Zapraszają do dialogu z architekturą. Uczą pracy w grupie i wyrażania własnego zdania.


Gdzie to będzie?

Spotkania będą odbywały się na trawie w otwartej przestrzeni: na polanie koło nad jeziorem koło Skate Parku i przy starym budynku PTTK, koło wiewiórczej ścieżki. W przypadku brzydkiej pogody, zajęcia przeniesione zostaną do budynku ROK.


Kiedy?

18 lipca /piątek/ polana PTTK/ przy wiewiórczej ścieżce

11:00-12:15 – Czytamy i twórczo działamy (6-8 lat)

12:30 – Akcja “Namaluj Łosia – Króla Przystanku Olecko” (4-8 lat)


19 lipca /sobota/ polana przy Skate Parku

11:00-12:30 – Warsztat tworzenia zabawek (3-5 lat)

13:30-15:00 – Tekturowe zabawy – Mali architekci (6-8 lat)


20 lipca/niedziela/ polana PTTK, przy wiewiórczej ścieżce

11:00-12:30 – Czytamy i twórczo działamy (3-5 lat)


Jak można się zapisać?

Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.przystanekdzieciaki.pl Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy ruszają 2 lipca 2014. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Komentarze
Więcej w Olecko, Pomysłodajnia, Przystanek Olecko, PTTK, ROK, Warsztaty
Warsztaty fotograficzne Fashion i Beauty

Na pewno nie raz natknęliście się w sieci na filmiki pokazujące, jak wygląda modelka z okładki czasopisma przed i po...

Zamknij