Rusza kolejna edycja szkoleń “Masz Głos, Masz Wybór”

Informacja nadesłana:


O plonach nie zapominaj, w marcu siać zaczynaj, czyli: weź udział w szkoleniu akcji Masz Głos, Masz Wybór w Olsztynie

 

Zmieniasz lub chcesz zmieniać na lepsze swoje otoczenie? Warto uczyć się i rozwijać, by robić to bardziej skutecznie. Już teraz zapisz się na spotkanie regionalne akcji Masz Głos, Masz Wybór 12 marca w Olsztynie – poznaj innych działaczy i działaczki oraz weź udział w szkoleniach. Zaproszeni są uczestnicy akcji i wszystkie zainteresowane osoby.

  • Czym są spotkania regionalne?

Spotkania regionalne są elementem akcji Masz Głos, Masz Wybór, otwartym dla wszystkich chętnych. Odbędą się w kilku miastach Polski, w tym 16 marca w Olsztynie. Podczas spotkania będzie można wziąć udział w szkoleniu pod tytułem “Jak systematycznie czuwać nad zmianami, które się dzieją w środowisku, czyli o diagnozie lokalnej”. Udział w nim pozwoli uczestnikom pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie istoty i sposobów obserwacji słabych i mocnych stron środowiska lokalnego, na rzecz którego działają. Będziemy rozmawiać o znaczeniu diagnozy i różnych jej formach, dowiemy się, jak przygotować i wykorzystywać mapę zasobów i potrzeb lokalnego środowiska, a także nabędziemy praktyczne umiejętności tworzenia narzędzi. Poza rozwojem wiedzy i umiejętności spotkanie regionalne jest jednak także okazją do poznania działaczy i działaczek z regionu czy z całej Polski. Nawet gdy osoby działające na rzecz swoich gmin czy miejscowości, mieszkają dziesiątki kilometrów od siebie, miewają te same problemy lub podobne pomysły na zmiany. Może komuś też trudno porozumieć się z władzami samorządowymi? Może gdzieś grupa osób wpadła na pomysł, jak wspólnymi siłami odnowić opuszczony budynek, by mógł służyć mieszkankom i mieszkańcom? Może ktoś ma gotowy projekt uchwały o inicjatywie lokalnej i chciałby się nim podzielić, a ktoś inny może zna procedury budżetu obywatelskiego? Warto spotkać się, by podzielić się doświadczeniami i pomysłami na działania. Na spotkaniach obecni będą także eksperci, otwarci na wszelkie bardziej specjalistyczne lub skomplikowane pytania. W każdym z nich wezmą udział także członkinie zespołu Masz Głos, Masz Wybór z Fundacji Batorego – dla uczestników i uczestniczek akcji jest to okazja, aby poznać zespół osobiście, dla osób spoza akcji – okazja, aby w bezpośredniej rozmowie dowiedzieć się, na czym akcja dokładnie polega.


Spotkanie odbędzie się w Olsztynie 16 marca pomiędzy 10.00 a 17.00 w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przy ulicy 1 Maja 5 (sala numer 109 na I piętrze).

  • Akcja Masz Głos, Masz Wybór

Od 2002 roku osoby, grupy i organizacje z całej Polski w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór starają się ulepszać otoczenie, w którym żyją. Uczestnicy akcji pracują nad wprowadzeniem budżetów obywatelskich, podejmują inicjatywy lokalne, namawiają radnych, by decyzje podejmowali wspólnie
z mieszkańcami i mieszkankami. Podczas każdej edycji kilkukrotnie spotykają się na spotkaniach regionalnych, aby wziąć udział w szkoleniach i wzajemnie się poznać. Każdą edycję akcji kończy uroczystość wręczenia nagród Super Samorząd – do tej pory wręczana była w Pałacu Prezydenckim!

  • Jak zapisać się na spotkania regionalne?

Szczegółowe daty, miejsca i opisy spotkań znajdują się tutaj.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na spotkanie, znajdujący się pod tym linkiem.

Więcej o akcji przeczytasz na stronie www.maszglos.pl. Możesz tam przeczytać również o grupach biorących udział w akcji i o podejmowanych przez nie działaniach oraz znaleźć publikacje i materiały. Masz Głos, Masz Wybór zaprasza! Zapisz się do akcji, przyjedź na spotkanie i zacznij działać w swojej miejscowości!

Zarówno udział w akcji, jak przyjazd na spotkania regionalne, są bezpłatne. Zwracamy także koszty dojazdu.

 

Kontakt:

Zofia Nawrocka

Fundacja im. Stefana Batorego

program Masz Głos, Masz Wybór

znawrocka@batory.org.pl

tel. 22 536 02 62

Komentarze
Więcej w Masz Głos, Masz Wybór, Olecko, Olsztyn, Organizacje pozarządowe, Samorząd
W sobotę “Hrabi” w Suwałkach, a dwa tygodnie później “skecze męczące” w Olecku. Inwazja kabaretów?

Mniej kabaretów w TVP za to coraz więcej na żywo. W Olecku, w Hali Lega o czym już pisaliśmy TUTAJ 19...

Zamknij