Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską autorką książki “1945. Wojna i pokój” w Oleckiej Izbie Historycznej

 

Olecka Izba Historyczna zaprasza na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki „1945. Wojna i pokój”.

Jak oswajali się z obcością nowi mieszkańcy Prus Wschodnich  – „osadnicy na Ziemiach Odzyskanych” wg wówczas obowiązującej nomenklatury? Co przeżywali powracający do stolicy warszawiacy? O czym myślała  Niusia, córka organisty w Bakałarzewie, gdy wynosiła z ojcem pianino z domu we wsi, która niedługo miała się już nazywać Dąbrowskie, a w szabrowanym sklepie w Olecku  znalazła na półce tajemnicze domki?   

Magdalena Grzebałkowska, z wykształcenia historyk (Uniwersytet Gdański), z zawodu dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Jest autorką biografii księdza Jana Twardowskiego Ksiądz Paradoks i Zdzisława Beksińskiego Beksińscy. Portret podwójny1945. Wojna i pokój (2015) to jej ostatnia książka, w której opisuje dramatyczne, niepewne odbudowywanie się życia po zakończeniu drugiej wojny światowej widziane z perspektywy zwykłego człowieka.   

 

Spotkanie odbędzie się 16 lutego (czwartek) 2017 o godz. 17:00 w Oleckiej Izbie Historycznej. Wstęp wolny

Komentarze
Więcej w Historia, kultura, Literatura, Magdalena Grzebałkowska, Olecka Izba Historyczna, Olecko
Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w ełckiej bibliotece

Informacja nadesłana:   Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku serdecznie zaprasza na spotkanie, którego gościem będzie Andrzej Pilipiuk, polski pisarz...

Zamknij