Tanie OC – sprawdzone rady na najtańszą polisę

Jest taki czas, gdy kończy się nam polisa OC. Wszyscy wiemy, co to oznacza – wydatek znacznie obciążający nasz domowy budżet. Czy da się coś zrobić, by raz do roku nie musieć rezygnować ze wszystkiego, byle tylko opłacić to nieszczęsne ubezpieczenie auta? Okazuje się, że tak! Jest kilka rzeczy, które możemy zrobić w tej sytuacji.

Współwłaścicielstwo receptą na zniżki

Nie jesteś jedynym kierowcą w swojej rodzinie, prawda? Ktoś z twoich bliskich z pewnością ma auto od lat i dorobił się już sporych zniżek za staż i bezszkodową jazdę. Jeśli dodasz go jako współwłaściciela swojego auta – możesz nawet wpisać w dowodzie kilka osób – przejmiesz jego zniżki i zapłacisz mniej za swoje OC. Co więcej, im dłużej taka osoba figuruje w dokumentach twojego samochodu, tym lepiej, ponieważ budujesz w ten sposób swoją historię ubezpieczeniową z uwzględnieniem zniżek współwłaściciela. Opłaci ci się to, gdy zostaniesz kiedyś jedynym właścicielem pojazdu. Oczywiście tam, gdzie są plusy, są i minusy – jeśli np. będziesz sprawcą stłuczki, nie tylko ty stracisz zniżki, współwłaściciel twojego auta również. Jednak, patrząc całościowo, taka metoda jest skuteczna i przynosi oszczędności przy zakupie polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Porównuj oferty wielu ubezpieczycieli

Jednym z lepszych sposobów na oszczędność przy zakupie polisy OC jest skorzystanie z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. To narzędzie pozwoli w wygodny sposób porównać ze sobą wiele ofert OC od różnych ubezpieczycieli. Wystarczy podać dane dotyczące naszego auta – są one chronione i używane tylko w celu przygotowania oferty – a następnie porównać polisy i wybrać najlepszą. Dużą zaletą tego narzędzia jest fakt, że możesz użyć go w dowolnym momencie, nawet w środku nocy. Działa on 24 godziny na dobę – wystarczy tylko dostęp do internetu i komputer, tablet lub smartfon. Co więcej, dzięki kalkulatorowi oszczędzisz także czas, ponieważ nie będziesz musiał samodzielnie sprawdzać wielu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pod tym adresem możesz przekonać się, jak działa to narzędzie: https://ubezpieczamy-auto.pl/.

Zniżki w internecie

Decydując się na płatność przez internet możesz liczyć na zniżki od swojego ubezpieczyciela. Ponadto, jeśli zapłacisz w jednej racie, także czeka na ciebie rabat. Jest to forma gratyfikacji ze strony firmy ubezpieczeniowej – jeśli dostanie od ciebie pieniądze za OC w jednej racie, nie musi już brać pod uwagę, że mu nie zapłacisz. Oszczędza na potencjalnej windykacji i w podziękowaniu za swój spokój i zamknięcie transakcji, daje ci zniżkę. Jeśli zapłacisz kartą – to coraz popularniejsza metoda płatności – również oszczędzisz kilka procent. Pomyśl też o swoim OC zawczasu – jeśli zainteresujesz się nim nawet kilka miesięcy wcześniej, znajdziesz tańsze oferty i będziesz mógł cieszyć się jeszcze większą oszczędnością. Na koniec podpowiadamy – w przypadku polisy OC najważniejsza jest jej cena. Odpowiednia ustawa reguluje zakres OC i w każdym towarzystwie dostaniesz te same warunki. Oczywiście każda firma może podać ci dowolną cenę – dlatego zawsze porównuj oferty, a znajdziesz https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/!

Komentarze
Więcej w OC, polisa, ubezpieczenie OC
Czy jesteś pewny, że masz ubezpieczenie OC?

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest wykupienie polisy OC. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które zwalnia kierowcę od odpowiedzialności finansowej w razie...

Zamknij