Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

W Tygodniu Przedsiębiorcy ZUS codziennie czynny do 18.00
 
Od 18 do 22 listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. W tych dniach wszystkie placówki ZUS przyjmować będą o trzy godziny dłużej (codziennie do 18.00), oczekując na przedsiębiorców chcących skorzystać z porad ekspertów. Dowiemy się między innymi o tym, jak korzystać z nowej wersji programu Płatnik, dlaczego warto skonfigurować w firmowym laptopie Platformę Usług Elektronicznych ZUS, jak nie dać się podejść oszustom, a także na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej.
 
W ciągu tygodnia każdy przedsiębiorca, który skieruje swe kroki do placówki ZUS, uzyska m.in. kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS. Prowadzący działalność gospodarczą dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie informacji o abolicji składkowej: kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności. Warto będzie też porozmawiać o tym, jak nie dać nabrać się na “usługi” nieuczciwych pośredników, oferujących outsourcing pracowników.
W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się także, jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w oddziale ZUS, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS: e-płatnika PUE (alternatywy zarówno dla programu Płatnik, jak i comiesięcznych wizyt w oddziale ZUS) czy zusomatów (urządzenia te dają możliwość, dzięki interaktywnym “wrzutkom” poświadczonego złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy). Z kolei duzi przedsiębiorcy, którzy nadal korzystają z programu Płatnik, dowiedzą się o istotnych zmianach w tym narzędziu, które wchodzą w życie w listopadzie. Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu płatnika na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić.
W Salach Obsługi Klientów w Oddziale ZUS w Olsztynie i podległych mu placówkach terenowych na specjalnie przygotowanych stanowiskach na przedsiębiorców będą czekali nie tylko eksperci ZUS, ale także z urzędów skarbowych, urzędów pracy i urzędów gmin. Natomiast w Olsztynie przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy założą konto ZIP.
 
Podczas tego Tygodnia organizujemy w Olsztynie  bezpłatne szkolenia z zakresu ubezpieczeń społecznych dla przedsiębiorców i pracowników biur rachunkowych. Więcej o szkoleniach można dowiedzieć się ze strony www.zus.pl w zakładce “Szkolenia”.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
 
Więcej szczegółów na temat akcji na stronie www.zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy.

Komentarze
Więcej w Olecko, przędsiębiorcy, tydzień przedsiębiorcy
Powiatowe drużynowe zawody pływackie oraz powiatowe zawody w mini piłce ręcznej – wyniki

  KOMUNIKAT KOŃCOWY POWIATOWYCH DRUŻYNOWYCH ZAWODóW PŁYWACKICH SZKóŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH Data i miejsce: 28.10.2013r., pływalnia "Lega" w Olecku...

Zamknij