Udane biegi w Lesie Sedraneckim

Biegali dla Niepodległej

 

Już po raz trzeci Nadleśnictwo Olecko i Stowarzyszenie Olecko Biega zorganizowało Leśny Cross Niepodległości – Biegam, bo lubię lasy. Na trasach położonych w lesie nad Jeziorem Sedraneckim wzięło udział w sobotę, 14 listopada br. blisko stu biegaczy, którzy startowali na dystansach 400 m, 3,7 km oraz  w biegu głównym na 7 km.  W tym roku odbył się dodatkowo bieg na 800 m dla uczniów  z rocznika 2000-2005 oraz marsz nordic walking.


Na starcie do biegu głównego na 7 km najpierw odśpiewano hymn narodowy Polski, do którego przygrywał na trąbce Leszek Stypułkowski. Minutą ciszy uczczono też pamięć niedawno zmarłego członka stowarzyszenia Olecko Biega Arka Papadopulosa.  Biegaczy przywitał  w imieniu oleckiego  samorządu i organizatorów – nadleśniczego Zbigniewa Poniatowskiego i oraz prezesa Olecko Biega Marcina Bryndy przewodniczący Rady Miejskiej w Olecku Karol Sobczak.


Najwięcej emocji towarzyszyło najmłodszym, kilkuletnim amatorom biegania. W biegu głównym na dystansie 7 km wygrał zdecydowanie prezes OB. M. Brynda, który w pokonanym polu pozostawił m.in.  piątego na mecie Roberta Markowskiego.  Jednocześnie na metę wbiegli Sławek Sienkiewicz i Marcin Piotrowski.   


Po zakończeniu biegania, wszyscy otrzymali nagrody –  pamiątkowe medale. Raczono się gorącym żurkiem, bigosem i kiełbasą pieczoną przy leśnym ognisku. Czas umilał grający na akordeonie pieśni ludowe i patriotyczne, m.in. “Pierwszą Brygadę” młody artysta Eryk Lipiński z Suwałk.


Dariusz Josiewicz

Fot. Paweł Jankowski, Adam Falęcki, Klub Fotograficzny “Klatka” Olecko   Komentarze
Więcej w 11 Listopada, Biegi, eśny Cross Niepodległości, Narodowe Święto Niepodległości, Olecko, Olecko Biega, Rekreacja
Oskarowe “11 Minut” w KADR-ze

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" zaprasza na kolejne spotkanie z Kinem Ambitnym Dającym Radę (KADR). Tym razem w roli głównej...

Zamknij