Urząd Marszałkowski zapowiada kompleksowy rozwój gastronomii i hotelarstwa w regionie

Komunikat  Prasowy Urzędu Marszałkowskiego:

 

W czwartek 13 października kilkanaście podmiotów z Warmii i Mazur podpisze porozumienie o realizacji programu poprawy jakości usług turystycznych, gastronomicznych i hotelarskich w regionie. Samorząd województwa reprezentował będzie marszałek Jacek Protas.

 

Program stanowi kontynuację działań realizowanych przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2004 roku. Poszczególne zadania programu zebrane zostały w 5 modułach: edukacja młodzieży i dorosłych, edukacja na poziomie studiów wyższych – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, organizacje zawodowe, certyfikacja jakości oraz analiza zapotrzebowania pracodawców w sektorze turystyki, gastronomii i hotelarstwa.

 

Główne założenia skupiają się na utworzeniu w regionie, na bazie czterech zmodernizowanych szkół gastronomicznych (Olsztyn, Ełk, Elbląg, Szczytno), Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w których odbywać się będzie edukacja młodzieży i dorosłych w systemie modułowym. Centra wspólnie utworzą Konsorcjum Edukacyjne, dbające o jednolity poziom kształcenia, które przygotowane zostanie do działalności konkurencyjnej na rynku krajowym i europejskim.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie planuje uruchomienie kształcenia w kierunku  zarządzania turystyką, hotelarstwem i gastronomią na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz dalsze utrzymanie kierunku gastronomia – sztuka kulinarna na Wydziale Nauki o Żywności. W ramach struktury Uniwersytetu prowadzona będzie edukacja konsumentów w zakresie żywności i gastronomii w “Miasteczku Smaku” utworzonym przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą Departamentu Côtes d’Armor (Francja).

 

Wśród 15 sygnatariuszy porozumienia są m.in. prezydenci Olsztyna i Elbląga, starosta ełcki oraz szczycieński, rektor UWM, przedstawiciele Izby Rolniczej, Izby Rzemieślniczej, Regionalnej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej, Fundacji “Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach”, Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz dyrektorzy szkół gastronomiczno-hotelarskich.  

Komentarze
Więcej w Edukacja, gastronomia, Olsztyn, Turystyka
Trasa rowerowa Green Velo – gotowe nowe odcinki

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego   Budowa  ponadregionalnej trasy rowerowej Green Velo w województwie warmińsko-mazurskim nabiera tempa. Odcinek Srokowo-Węgorzewo jest już...

Zamknij