W najbliższą sobotę zapraszamy na III Koncert Poetycki pamięci Wacława Klejmonta

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate” zaprasza na III Koncert Poetycki pamięci Wacława Klejmonta realizowany w hołdzie Janowi Pawłowi II pod tytułem:

W O J T Y Ł A

Wieczór odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Olecka. Nie zabraknie osobistych wspomnień Ojca Świętego o swoim dzieciństwie i młodości, wspomnień Jego przyjaciół o Nim, przesłania pokoju i nadziei, myśli o ojczyźnie, ale także miłej anegdoty oraz fragmentów Jego poezji z dawniejszych lat. W wykonaniach solowych wystąpi Rafał Gajewski – olsztyński pianista i kompozytor, wykładowca sztuki wokalnej, aranżer współpracujący z Teatrem im. Stefana Jaracza. Wieczór uatrakcyjnią również impresje skrzypcowe w wykonaniu Jana Starucha – ucznia IV klasy skrzypiec prof. Doroty Obijalskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. Dyrektorem artystycznym koncertu jest dr Tomasz Żurawlew z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, uczeń Wacława Klejmonta, z którym po latach połączyła go przyjaźń. Tomasz Żurawlew wprowadzi publiczność w świat twórczej myśli Karola Wojtyły i wspomnień o Nim. 

 

Wstęp wolny. Sala kina Mazur, 24 maja /sobota/ 2014 r. godz. 18

 

Komentarze
Więcej w Jan Paweł II, Olecko, Tomasz Żurawlew
“Pokapsluj” sobie – Festiwal Gier Zapomnianych w Olecku. Dla małych i (głównie) dużych dzieci

Pamiętacie kapsle? Godziny spędzone na grze w gumę? Emocje podczas gry w klasy i kolory? Spory podczas Kwadratów i "Wywołuję...

Zamknij