W sobotę “Mazowsze” a za tydzień “Przystanek Olecko” czyli najlepsze (kulturalne) dni wakacji przed nami

Najpierw “Mazowsze”, a potem “Przystanek Olecko” tak wyglądają kulturalne plany na najbliższe dni w Olecku. Przed nami najbardziej gorące (pomimo aury) weekendy wakacji?

MAZOWSZE

Zespół “Mazowsze” (pełna nazwa to Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego) to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Zespół w ramach XX Jubileuszowych Mazurskich Spotkań z Folklorem zaprezentuje na Placu Wolności widowisko Wojciecha Bogusławskiego “Cud Mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.

Podobno, jak twierdzą organizatorzy (ROK) przynajmniej raz w życiu każdy Polak powinien zobaczyć MAZOWSZE. Z pewnością, o ile pogoda nie spłata psikusa, w sobotnie popołudnie Plac Wolności będzie wypełniony po brzegi.

Więcej szczegółów o XX Jubileuszowych Mazurskich Spotkań z Folklorem  TUTAJ

PRZYSTANEK OLECKO

Następny weekend upłynie pod znakiem “Przystanku Olecko”. Imprezy, która pomimo różnych trudności, zakrętów i narzekań wciąż wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców Olecka i stanowi punkt odniesienia do dyskusji o kulturze w mieście. Mamy jednak nadzieję, że (pomimo koła ratunkowego na szyi przystankowego łosia) w piątek, sobotę i niedzielę (21-23 lipca) dominować będzie przede wszystkim zabawa i dobra muzyka.

O “Przystanku” rozmawiać trzeba i zapewne będziemy jeszcze do niego nie raz wracać, tym bardziej, że za rok odbędzie się jubileuszowa XXV edycja imprezy, która wedle zapowiedzi organizatorów ma być znacznie większym wydarzeniem niż w ostatnich latach. Ale na razie warto skupić się na tegorocznych atrakcjach zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci – koncertach, warsztatach czy… motocyklowych popisach. W końcu niezależnie od wszystkich dyskusji i sentymentów Przystanek Olecko jest nieformalnym świętem naszego miasta. I warto od czasu do czasu tak po prostu trochę poświętować.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

Komentarze
Więcej w Festiwale, Folklor, kultura, Mazowsze, muzyka, Olecko, Przystanek Olecko, ROK, XX Jubileuszowe Mazurskie Spotkania z Folklorem
Nowe terminy odbioru opadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych

Urząd Miasta informuje:   Od lipca 2017 r. na terenie Gminy Olecko odpady wielkogabarytowe, niebezpieczne, sprzęt elektryczny i elektroniczny będą...

Zamknij