Wacław Olszewski odpowiada na tekst G. Szczodrucha – “Ja tę sytuację pamiętam inaczej”

Opublikowany w zeszłym tygodniu tekst Grzegorza Szczodrucha Mieli pomysł na remont oleckiego amfiteatru. Przygotowali projekty i poszli do burmistrza… wywołał spore poruszenie i liczne, nie zawsze eleganckie komentarze. Jednak to była relacja tylko jednej strony. Poprosiliśmy więc Wacława Olszewskiego, Burmistrza Olecka by przedstawił swoją wersję wydarzeń i odniósł się do opublikowanego tekstu. W piątek 9 listopada 2017 r. otrzymaliśmy odpowiedź, którą poniżej publikujemy.

Jednocześnie zachęcamy osoby, które podobno mają wiedzę na temat opisanych wydarzeń do dalszej dyskusji i zabrania głosu.

 

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na maila w sprawie komentarza do tekstu „Mieli pomysł na remont oleckiego amfiteatru” informuję, że pamiętam tę sytuację i rozmowę. Szkoda, że panowie odnieśli wrażenie, że nie przyjrzałem się sprawie uważnie, bo ja tę sytuację pamiętam inaczej. Rozmawiałem na ten temat z pracownikami, analizowaliśmy możliwości wsparcia finansowego, ale w trakcie roku budżetowego trudno wygospodarować dodatkowe środki nawet jeśli pomysły są fantastyczne.

Dyskutowaliśmy wówczas o kompleksowym a nie doraźnym rozwiązaniu problemu modernizacji amfiteatru. Obecnie jesteśmy na etapie ubiegania się o dofinansowanie tej inwestycji. Ponadto od dwóch lat realizujemy mechanizm inicjatywy lokalnej. Od 2016 r. zabezpieczamy w gminnym budżecie 50 000 zł na przedsięwzięcia, które realizujemy wspólnie z mieszkańcami. W ubiegłym roku, w ramach tej współpracy Stowarzyszenie Olecko Biega zorganizowało imprezę biegową na dystansie 13 km wokół jeziora Oleckie Wielkie, Fundacja Akademia Radosnej Twórczości przeprowadziła dwie gry miejskie dla mieszkańców Olecka, których głównym celem była edukacja kulturalna w zakresie historii malarstwa i literatury fantasy. Grupa mieszkańców z Kijewa urządziła teren rekreacyjny, wyposażając go w nowe urządzenia i zorganizowała festyn. Natomiast, dzięki inicjatywie firmowanej przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olecku, zmodernizowany został chodnik wokół budynku przy ul. Słowiańskiej, wybudowane zostały podjazdy dla niepełnosprawnych i ogrodzenie oraz posadzono kilka roślin. W tym roku w ramach inicjatywy lokalnej wybudowane zostaną dwa place zabaw – jeden przy Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku, drugi przy Zespole Szkół w Judzikach. Do 30 stycznia 2018 r. czekam na kolejne pomysły mieszkańców – jestem na nie otwarty. Na gminnej stronie internetowej, w zakładce inicjatywa lokalna, znajdują się informacje na ten temat.

Z poważaniem

Burmistrz Olecka

Wacław Olszewski

Komentarze
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy komornik może zająć dom? Jak skutecznie bronić się przed eksmisją.

Zaciągając kredyt, biorąc pożyczkę czy też zadłużając się w jakikolwiek inny sposób należy dołożyć starań by swoje zobowiązanie w całości...

Zamknij