Wiało i wiać jeszcze będzie. Sporo zniszczeń, Sedranki bez prądu

Wiejący wczoraj wiatr wyrządził sporo szkód. Zerwane dachym połamane drzewa, w Sedrankach nadal nie ma prądu. Meteorolodzy zapowiadają ciąg dalszy jutro. Uważajcie na siebie. Poniżej komunikat KP PSP w Olecku.

 

Silnie wiejący wiatr dotarł  wczesnym niedzielnym popołudniem do Olecka. Strażacy wyjeżdżali do 9 zdarzeń na terenie powiatu oleckiego. W działaniach uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej, łącznie 65 strażaków z Olecka, Świętajna, Kowali Oleckich, Gąsek, Lenart, Borawskich, Szczecinek i Filipowa. Działania polegały głównie na usuwaniu zwalonych drzew i konarów, prowadzone były zarówno na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich 655 i 653 oraz drodze krajowej 65. Oprócz usuwania drzew, strażacy zabezpieczali zerwany dach budynku inwentarskiego w miejscowości Sedranki oraz część zerwanego dachu biblioteki przy ul. Kopernika w Olecku.

 

Z zapowiedzi meteorologów wynika, że to jeszcze nie koniec i silny wiatr powróci do nas we wtorek. Apelujemy do mieszkańców o rozwagę, nie wychodzenie z domu o ile nie jest to niezbędne, nie pozostawianie na tarasach  i balkonach rzeczy, które mógłby zostać zwiane oraz nie parkowanie samochodów pod drzewami i banerami reklamowymi.


Foto: KP PSP Olecko

Komentarze
Więcej w KP PSP, Olecko, Pogoda, Sedranki, Straż Pożarna
Policyjne jabłka trafiły do Domu im. Janusza Korczaka i Zakładu Opieki Długoterminowej

Komunikat KPP w Olecku:   Jabłka z policyjnego sadu trafiły do wychowanków Domu im. Janusza Korczaka i pacjentów Zakładu Opieki...

Zamknij