Wiejskie drogi w gminach Kowale Oleckie i Świętajno do remontu

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego:


Zarząd województwa przyznał ponad 2,5 mln złotych na modernizację dróg na wsiach. Pieniądze dofinansują przedsięwzięcia w 34 gminach w regionie.

 

Kwoty dofinansowań nie są może wielkie, większość gmin otrzyma bowiem po 80 tys. złotych, jednak pieniądze te stanowią dużą pomoc przy realizacji gminnych inwestycji – mówi marszałek województwa Jacek Protas.

 

ród przedsięwzięć, które uzyskają wsparcie znalazły się m.in.: odcinek drogi Zgoda-Rusy w gminie Braniewo, drogi gminne w miejscowości Nowakowo w gminie Elbląg oraz Wawrowice – Wielka Osówka w gminie Kurzętnik. Środki umożliwią także położenie asfaltu na drodze gminnej w miejscowości Krokocie w gminie Ełk, przebudowę odcinka drogi powiatowej Sokółki-Czukty-Kiliany w gminie Kowale Olecko, przebudowę drogi o nawierzchni gruntowej na nawierzchnię żwirową drogi gminnej Świętajno – Piasutno w gminie Świętajno  i modernizację mostu przez rzekę Kalinka w miejscowości Skomętno Wielkie w gminie Kalinowo.

 

Komentarze
Więcej w Drogi, Kowale Oleckie, Olecko, Olsztyn, Świętajno
Półfinał XVIII edycji konkursu Gratka dla Nastolatka

W tym roku już po raz osiemnasty na scenie kina "Mazur" będziemy mieli okazję oglądać największe talenty wokalne z Olecka....

Zamknij