Wielki Brat patrzy. Miejski monitoring wizyjny już działa. Będzie bezpieczniej?

Po kilku latach zapowiedzi i oczekiwania już jest – miejski monitoring wizyjny (na razie w centrum miasta) o czym z dumą informuje olecki Ratusz:

8 listopada 2017 r. odbył się odbiór końcowy miejskiego monitoringu wizyjnego. 
Sześć punktów kamerowych rejestruje już część obszaru naszego miasta. Na razie kamery monitorują głównie centrum i obejmują część ulic:  
– Cichą, Plac Wolności, 11-Listopada,
–  Armii Krajowej, Plac Wolności,  
–  Jeziorną, Partyzantów,
–  Grunwaldzką, Plac Wolności
–  Aleję Zwycięstwa, Ełcka, Wojska Polskiego,
–  Park Sportu i Rekreacji (kamienna rotunda)

– Jakość obrazu zarówno przy świetle dziennym jak i nocą przy sztucznym oświetleniu jest taka jakiej oczekiwaliśmy czyli bardzo dobra. Zbliżenia pozwalają dostrzec najmniejsze szczegóły (zidentyfikować twarze, odczytać tablice rejestracyjne etc.) – mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

-Wierzę, że teraz przede wszystkim mieszkańcy naszego miasta, ale również i turyści, będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej. Myślę, że skorzysta na tym również gminny budżet,  bo zaoszczędzimy między innymi na naprawach zdewastowanego mienia. W  ciągu roku to całkiem znacząca kwota – podsumował zastępca burmistrza.

Powstały  dwa stanowiska do odbioru obrazu z monitoringu. Główne stanowisko ulokowane jest w budynku Urzędu Miejskiego przy Plac Wolności 1. Podgląd na miejski monitoring jest już również w Komendzie Powiatowej Policji. Ponadto wykonawca,  firma INFINITY Group Sp. z o.o.  wyposażyła  centrum rejestracji i archiwizacji oraz  przeszkoliła administratorów i ewentualnych użytkowników systemu monitoringu.

 

AKTUALIZACJA: Jak informuje olecka policja kamery działają niespełna dwa dni a oleccy policjanci dzięki nim ujawnili już kilka wykroczeń. Dotyczyły on głównie nieprawidłowego parkowania.

 

 

Foto: Archiwum Urzędu Miast i Gminy w Olecku

Komentarze
Więcej w monitoring, Olecko
Pierwszy oficjalny kandydat na Burmistrz Olecka i koalicja wyborcza. Wybory samorządowe 2018

Kilka miesięcy temu Marcin Czekay zapytany o plany na przyszłość i wybory samorządowe w 2018 roku poprosił, żeby poczekać do...

Zamknij