Wojewoda wygasił mandat Burmistrza Miasta Olecka

W dniu dzisiejszym (04.04. 2016 r.) do Urzędu Miejskiego w Olecku wpłynęło Zarządzenie Zastępcze podpisane przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego, w którym wojewoda stwierdza wygaśnięcie mandatu Burmistrza Miasta Olecka – Wacława Olszewskiego. 

 

W uzasadnieniu czytamy, że wojewoda zdecydował się na taki krok ze powodu złamania przez Wacława Olszewskiego tak zwanej ustawy antykorupcyjnej w związku z równoczesnym pełnieniem przez niego funkcji zarówno burmistrza miasta jak i Prezesa Koła Łowieckiego “Sarna” w Olecku. W liczącym kilka stron piśmie (tekst poniżej) wojewoda obszernie uzasadnia swoją decyzję jednocześnie zaznaczając, że od zarządzenia przysługuje burmistrzowi skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

 

Burmistrz może decyzję wojewody zaskarżyć w ciągu 30 dni od dnia doręczenia pisma (czyli do pierwszych dni maja bieżącego roku).  

 

 

Zarządzenie Zastępcze

Zarządzenie Zastępcze

 

Zarządzenie Zastępcze

 

Zarządzenie Zastępcze

 

Zarządzenie Zastępcze

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Więcej w Burmistrz Olecka, CBA, Olecko, Sarna, ustawa antykorupcyjna, Wacław Olszewski
Z Szyman do Monachium. Nowe połączenie lotnicze

Informacja prasowa:   W drugiej połowie czerwca zostanie uruchomione połączenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Monachium. Loty realizowane będą przez...

Zamknij