Zajęcia z grafiki warsztatowej

Grafika kojarzy się dziś głównie z komputerem, zaawansowanymi programami do obróbki cyfrowej, plakatami, reklamami. Zapomina się o pierwotnym znaczeniu tego słowa, o szlachetnej dziedzinie sztuki, jaką jest grafika warsztatowa.

Tylko wybrani mieli pewnie szansę, żeby poznać jej tajniki. Takie zajęcia prowadzone są niemal wyłącznie na artystycznych kierunkach studiów. Już niedługo w Olecku artystyczni zapaleńcy, uzdolnieni manualnie laicy, ale też ci, którzy w dziedzinie grafiki się szkolili i chcieliby sobie co nieco przypomnieć, będą mieli ku temu okazję.

W ramach drugiej edycji Pomysłodajni Wojciech Dzieszkiewicz – olecczanin, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, laureat licznych konkursów i stypendiów, uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych –  poprowadzi trzydniowe warsztaty, podczas których uczestnicy poznają w teorii i praktyce metodę wklęsłodruku i wypukłodruku, własnoręcznie wykonają matryce graficzne oraz odbitki. W trakcie zajęć powstanie wystawa, która w nietypowy sposób zostanie zaprezentowana podczas 21. Przystanku Olecko.   

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy telefoniczne: 87 520 20 59 wew. 31, lub mailowe: promocja@przystanek.pl. W treści maila należy wpisać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Program:

12.07.2014 – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową)

13.07.2014 r. – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową)

14.07.2014 r. – 16:00 – 20:00

 

Zajęcia będą odbywać się w budynku ROK “MG” w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.

Komentarze
Więcej w grafika warsztatowa, Olecko, Pomysłodajnia, ROK
21 Przystanek Olecko. Szczegółowy program

Przystanek Olecko od ponad dwóch dekad budzi emocje. Żaden Olecczanin nie przechodzi obok tego wydarzenia obojętnie. Każdy ma na jego...

Zamknij