Zderzenie trzech pojazdów, pożar lasu i 20 osób poszkodowanych. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Komunikat KP PSP w Olecku:

 

W dniu 10 października 2013r. około godz. 09:30  przy zjeździe z obwodnicy Olecka w kierunku Świętajna dochodzi do wypadku drogowego. Zderzają się trzy pojazdy: samochód osobowy, bus przewożący kilkanaście osób i cysterna z olejem napędowym. W wyniku wypadku ponad 20 osób zostaje poszkodowanych. Dochodzi do rozszczelnienia cysterny z olejem napędowym oraz do pożaru samochodu osobowego, a w następstwie tego pożaru lasu.

 

Tak wyglądał w skrócie scenariusz ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP w Olecku. W manewrach brało udział 9 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej z powiatu oleckiego, 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego, policja oraz leśnicy.

 

Celem ćwiczeń było doskonalenie czynności ratowniczych, koordynacja i organizacja działań ratowniczych podczas zdarzeń masowych, doskonalenie zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz współpraca poszczególnych służb. Manewry były doskonałą próbą sprawdzenia poziomu wyszkolenia strażaków ratowników PSP i OSP, a także innych służb oraz możliwością doskonalenia umiejętności dowodzenia na poszczególnych szczeblach kierowania.


Olecko, Ćwiczenia Komendanta


Olecko, Ćwiczenia Komendanta

Komentarze
Więcej w Ćwiczenia, Olecko
Edmund Niziurski (1925-2013). Mistrz wyobraźni

Są tacy pisarze, o których nie da się napisać inaczej niż to, że pozostaną niezastąpieni. I są takie książki, których...

Zamknij