Zespół “Śląsk” wystąpi w Suwałkach. Bilety od dziś w sprzedaży, ale spieszcie się

We wtorek 11 listopada 2014 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury, zaśpiewa, zagra i zatańczy legendarny Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”. Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem podjęto decyzję o organizacji drugiego koncertu w tym samym dniu. Występ zespołu “Śląsk” odbędzie się w ramach uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem koncertu jest Prezydent Miasta Suwałki.


Bilety w cenie 10 zł, do nabycia wyłącznie w kasie SOK. Sprzedaż biletów od 6 listopada. Uwaga, ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem oraz ograniczoną ilość miejsc, jedna osoba może nabyć maksymalnie 4 bilety.

 

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” – Barwna panorama polskiego folkloru, wtorek, 11.11, godz. 15.00. Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5

 

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk to jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce. W czasie wtorkowego koncertu zostanie zaprezentowane bogactwo kulturowe regionów całej Polski. Narodowe tańce, pieśni i przyśpiewki w najlepszych choreografiach i opracowaniach.

 

A TO POLSKA WŁAŚNIE to wyjątkowy program pełen muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane i popularne ludowe melodie m.in: “Karolinka”, “Szła dzieweczka”, “Hej te nasze góry”, “Helokanie”, “Ondraszek” i “Starzyk”  w opracowaniach muzycznych Stanisława Hadyny. Artyści zaprezentują najpiękniejsze polskie tańce takie jak: “Trojak”, “Taniec chustkowy”, “Kujawiak z oberkiem” “Krakowiak”, “Polonez z Mazurem” i “Tańce górali podhalańskich”. Autorem zachwycających układów choreograficznych jest Elwira Kamińska.

 

Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny od ponad 60 lat jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. Występuje nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w mniejszych miejscowościach. ZPiT ŚLĄSK to dzieło życia Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej, którym Zespół zawdzięcza podstawy swojej świetności, niezmiennego uznania i sympatii publiczności. Droga do dzisiejszej wielkości rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Sławę i kunszt wykonawczy budowało wiele pokoleń wspaniałych artystów i pedagogów dążąc do perfekcji i najwyższej maestrii. Dla nich Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK był i jest pasją i sposobem na życie.

 

Dziś ŚLĄSK to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie – ponad stuosobowy skład artystyczny: chór, balet i orkiestra. Wielki ambasador Polski i propagator ludowego wymiaru kultury – 8 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. W repertuarze posiada kilkanaście programów artystycznych – od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Nadrzędną ideą działania Zespołu jest ukazywanie bogactwa źródeł kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju.

 

W swoim dorobku Zespół ma także 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji ŚLĄSKA. Pięć Złotych Płyt, jedną Platynową, kilka nominacji do “Fryderyków”. Oprócz koncertów ŚLĄSK prowadzi także bogatą działalność edukacyjną, wydawniczą i turystyczną w ramach Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej. Od początku istnienia Zespołu jego siedzibą jest zabytkowy Kompleks Pałacowo – Parkowy w Koszęcinie.

Komentarze
Więcej w Folklor, SOK, Suwałki
Strachy na Lachy zagrają w Suwałkach. Mamy dwa darmowe bilety

W najbliższą sobotę 8 listopada w Suwałkach w Piwiarni Warka wystąpi zespół Strachy na Lachy promujący swój najnowszy krążek "!To!"....

Zamknij