“Zimowy sen” czyli ostatni w tym roku film w cyklu Kino Ambitne Daje Radę (KADR)

“Zimowy sen” to ostatnia w tym roku filmowa propozycja, jaką zaprezentujemy na spotkaniu cyklu kina ambitnego KADR. Film w reżyserii Nuri Bilge Ceylan’a zdobył w tym roku Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, a w 2015 będzie kandydatem do Oscara.   

 

“Zimowy sen” to opowieść o Aydinie, emerytowanym aktorze, który prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów. To studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób – ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

 

Film przypomina rozpisany na akty dramat, albo ekranizację nieznanej powieści Czechowa czy Dostojewskiego. Mimo długości filmu recenzenci zapewniają, że w trakcie seansu w zimowy sen zapaść nie sposób.  

 

KADR (Kino Ambitne Daje Radę), projekcja filmu “Zimowy sen”, 18.12.2014 r. godz. 18:00, kino “Mazur” wstęp 10 zł. 


Komentarze
Więcej w film, KADR, kino, Kino Mazur, Olecko, ROK
“Opowieść wigilijna” grupy teatralnej SNAC

Zapraszamy na premierę spektaklu "Opowieść Wigilijna" w wykonaniu grupy teatralnej SNAC.    Adaptacja powieści Karola Dickensa, której akcja rozgrywa się...

Zamknij