19 -latek wjechał BMW na chodnik i potrącił (niegroźnie) pieszego

Komunikat KPP w Olecku:

 

Nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wjechał na chodnik i potrącił pieszego. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy

Na szczęście tylko z lekkimi obrażeniami ciała do szpitala w Olecku trafił mężczyzna potrącony przez osobowe BMW. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego Łukasz S. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszego. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (20.01.) w miejscowości Kowale Oleckie. Jak ustalili policjanci oleckiej komendy kierujący samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszego.

Mieszkaniec Kowal Oleckich został przetransportowany do szpitala w Olecku . Na szczęście doznał on tylko ogólnych potłuczeń ciała.

19-latkowi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

 

Oleccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych, szczególnie w okresie trwających ferii zimowych, kiedy można spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Rozsądne zachowanie każdej ze stron przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu.

 

Komentarze
Więcej w KPP Olecko, Olecko
Ukazała się książka Ewy Kozłowskiej “Krótkie historie”

Przez kilkanaście miesięcy na łamach portalu iolecko.com z radością publikowaliśmy cykl "Krótkich historii" Ewy Kozłowskiej. To była dla nas ważna...

Zamknij