3 nietrzeźwych kierowców, 3 pijanych awanturników i kolizja drogowa. Policyjne podsumowanie weekendu

Kronika policyjna:

 

W miniony weekend funkcjonariusze oleckiej komendy zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, a także odnotowali jedną kolizję drogową. Ponadto odizolowali od swoich bliskich trzech pijanych awanturników.

 

Nietrzeźwi kierujący

 

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miniony piątek około godz. 18:00 w miejscowości Rosochackie. Mateusz B. kierował motorowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzenia policyjnych baz danych okazało się, że 26-latwek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

 

W minioną niedzielę po godz. 02:00 na terenie gminy Kowale Oleckie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Mercedes. Podczas wykonywania czynności policjanci wyczuli od 57-latka zapach alkoholu. Mieszkaniec Gołdapi odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, w związku z czym została mu pobrana krew do dalszych badań.

Jako ostatni, również w niedzielę (07.08.20156 r.) przed godz. 20:00 na trasie Olecko – Wieliczki został zatrzymany kierujący osobowym nissanem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Jarosława Ł. ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto 30-latek podczas kontroli nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

 

Przypomnijmy!

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolnoścido 2 lat oraz utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata a nawet do lat 15.

Kolizja drogowa

 

Do kolizji drogowej doszło 07.08 po godz. 15 w miejscowości Sedranki. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący samochodem osobowym marki Audi nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go volkswagena w wyniku czego doszło do zderzenia.

Michał Z. został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.   

Pijani awanturnicy

 

W minioną sobotę kilka minut po 15 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany, że u jeden z rodzin zamieszkałej na terenie gminy Świętajno doszło do awantury. Policjanci którzy pojechali  na miejsce ustalili, że dwaj bracia będąc pod wpływem alkoholu wszczęli awanturę z ojczymem, wyzywali go słowami wulgarnymi oraz uderzali. W obecności funkcjonariuszy mężczyźni byli nadal agresywni w związku z czym zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.


Badanie alkomatem w organizmie 47-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu zaś u 53-latka ponad 2,5 promila.

 

Również w niedzielę przed godz. 19:00 oleccy policjanci interweniowali wobec pijanego awanturnika. Ja ustalili policjanci, przebywający z rodziną na wakacjach w powiecie oleckim Piotr T. będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę z żoną. 30-latek uderzył kobietę oraz groził że ją pobije. W obecności funkcjonariuszy mężczyzna był nadal agresywny, wymachiwał półtora metrowym kijem grożąc, że pobije żonę jak i mundurowych.


W związku z tym Piotr T. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.


Komentarze
Więcej w domowi awanturnicy, Kolizje, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Pomysłodajnia. Warsztaty plecionkarskie w Kukowie

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" w Olecku zaprasza:   W ramach projektu Pomysłodajnia serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z Olecka,...

Zamknij