30 lat minęło jak jeden dzień. Lady Pank symfonicznie

Nieoficjalnie zespół Lady Pank powstał w 1981 roku (jeszcze bez Janusza Panasewicza), oficjalnie 11 września 1982. W najbliższy piątek w katowickim Spodku odbędzie się urodzinowy event Lady Pank symfonicznie. Koncert trzydziestolecia!

 

Blisko 20 płyt na koncie, niezliczone ilości koncertów (w 1983 roku ponad 360!!!). Liczne przeboje, ale także skandale i roszady personalne. Przez kilka lat (1991 – 1994) wyglądało nawet, że zespół zniknął ostatecznie z muzycznego firmamentu. Zaczynali w gorącym czasie rockowej rewolucji w epoce dominacji Perfectu, Republiki i Maanamu. Szybko wdrapali się na sam szczyt. Mówiło się o nich polskie Police. Dziś stanowią wzorzec rockendrolowców.

 

Grupę wymyślił Jan Borysewicz i Andrzej Mogielnicki. Obaj spotkali się przy okazji współpracy z zespołem Budka Suflera. Pierwszy grał na gitarze, drugi był w tym czasie wzięty tekściarzem. Przez wiele lat tworzyli niezawodny duet kompozytorsko – tekstowy.

 

Janusz Panasewicz dołączył do grupy po wielkich perturbacjach jesienią 1982. Od tego czasu przez 30 lat duet Panasewicz/Borysewicz tworzy niepodważalny trzon zespołu. Pozostali muzycy przychodzili odchodzili, choć obecny skład wydaje się być najbardziej stabilny.

 

W piątek, 30 marca Lady Pank obchodzić będzie swoje XXX lecie. Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz zagrają z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Bilety w cenie 60 (płyta, miejsca stojące), 80 i 110 zł.

 

Komentarze
Więcej w Janusz Panasewicz, kultura, Lady Pank, muzyka
Kino na wiosenne wieczory – Holland, Cage i upolowani faceci

W Olecku czas na polskie kino na światowym poziomie. „W ciemności" Agnieszki Holland, to dzieło które jeszcze nie tak dawno...

Zamknij