40 lat “Muzycznej”

Tegoroczna jesień obfituje w jubileusze. W najbliższy czwartek 1 grudnia, w sali Kina Mazur odbędą się bowiem uroczystości z okazji 40 lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego J. Paderewskiego. Nie zabraknie przemówień, wystąpień władz i zaproszonych gości, odznaczeń i wzruszeń. Ale przede wszystkim obecna będzie muzyka. W drugiej części uroczystości przewidziano bowiem koncert w wykonaniu absolwentów i obecnych uczniów szkoły. Swój udział potwierdzili już m.in. wokalistka Justyna Burzyńska, troje akordeonistów, Piotr Skowroński, Michał Kosiński i Alicja Sak, saksofonistka Maria Kowalewska, klarnecistka Renata Raczyło, pianistka Agnieszka Surażyńska i skrzypaczka Joanna Walicka. Nie zabraknie także nauczycieli, którzy w wielu przypadkach wystąpią w podwójnej roli – ciała pedagogicznego i byłych absolwentów.

 

W 40 letniej historii przez szkołę przewinęło się ponad 1000 uczniów, z czego 510 osób to tak zwani „pełni absolwenci”, czyli tacy, którzy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły. Obecnie wielu z nich udziela się w Miejskiej Orkiestrze Dętej czy Szkolnej Orkiestrze Kameralnej prowadzonej przez Tomasza Gawrońskiego. Niektórzy ukończyli studia muzyczne i dziś są zawodowymi muzykami. Spora grupa dawnych absolwentów to obecni nauczyciele.

 

Przyszłość? – Robić to, co robimy dobrze, ale jeszcze lepiej – zaznacza Jolanta Werner kierownik cyklu 6 i 4 letniego w PSM w Olecku i przyznaje, że wielkim marzeniem wszystkich jest nowa sala koncertowa, gdyż obecna aula jest niewystarczająca. Na razie jednak plany ograniczą się do remontu obecnych budynków.

 

– Bardzo byśmy chcieli, aby w przyszłości udało się nam otworzyć szkołę z pionem oświatowym. W tej chwili jednak nie ma takich możliwości. Za mało mamy sal. Ale może kiedyś się uda – dodaje Pani Jolanta Werner.

 

I spełnienia tych wszystkich marzeń Szanownej Jubilatce życzymy na następne lata.

Komentarze
Więcej w Edukacja, kultura, Olecko
Czy w Olecku będzie Leśna Góra?

Miało być lepiej. Tak przynajmniej zakładali twórcy reformy służby zdrowia w 1999 roku.   System, pieniądze i ludzie   Zmiany...

Zamknij