7 pijanych kierowców, 18 mandatów, 85 interwencji – Policyjne podsumowanie Świąt

Komunikat KPP w Olecku:

Od piątku 18 kwietnia oleccy policjanci realizowali prewencyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. “Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2014”. Celem głównym podejmowanych działań było zapewnienie płynności na drogach a także  zapobieganie popełnianiu przestępstw i  wszelkich naruszeń porządku publicznego.

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach podczas wzmożonego ruchu pojazdów wynikający z wyjazdów i powrotów w okresie świąt wielkanocnych było zadaniem policjantów drogówki. Przez cztery dni począwszy od piątku prowadzili oni wzmożone działania  prewencyjne.

Łącznie do kontroli drogowych zatrzymano 113 kierujących. 18 z nich ukarano mandatami karnymi. Siedmiu kierowców będzie odpowiadać za jazdę po alkoholu. W jednym przypadku, 43-letniego Grzegorza S. który jechał motorowerem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, policjanci zdecydowali się na zastosowanie trybu przyspieszonego. Podejrzany jeszcze dziś stanie przed sądem.

W okresie świątecznym doszło do pięciu niegroźnych  kolizji drogowych. Policjanci prewencji podjęli 85 interwencji własnych i zleconych. Podczas służby patrolowej funkcjonariusze wylegitymowali kilkadziesiąt osób. Do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie trafiło pięciu sprawców interwencji.

Komentarze
Więcej w Olecko, Pijani kierowcy, Policja
Waldemar K. i Karol G. podrabiali banknoty przy użyciu drukarki laserowej i kupili laptopa

Komunikat KPP w Olecku   Oleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali swoją ofiarę  a następnie zapłacili jej podrobionymi banknotami...

Zamknij