Bezmyślny, głupi i nieodpowiedzialny. Mieszkaniec gminy Gołdap zasłużył na solidną karę

Zawsze nas zastanawia skąd się biorą tak nieodpowiedzialni i w gruncie rzeczy głupi ludzie??? Aż trudno uwierzyć, że można być aż tak bez wyobraźni. A jednak. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek.

Komunikat KPP w Olecku:

Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h i był pijany

Nadmierna prędkość i promile – to przewinienia wobec, których policjanci nie maja taryfy ulgowej. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Gołdap, który przekroczył dozwolona prędkość o 63 hm/h i był pijany.  

Wczoraj około godz. 09:30 na terenie gminy Kowale Oleckie  policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą. Marcin P. w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Podczas wykonywanych czynności policjanci od kierującego poczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem w organizmie 24-latka wykazała blisko 0,5 promila alkoholu.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy dozwolona prędkość o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utrata uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Przypominamy również!!!!

Kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu!


W Polsce kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo surowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila (stan po użyciu alkoholu) – grozi do 30 dni aresztu lub do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat trzech. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila (mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości), kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata a nawet do 15 lat.

Sprawców skazanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego nie ominie także kara pieniężna. W takim przypadku sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest to co najmniej 10 000 zł.

 

Komentarze
Więcej w Kowale Oleckie, KPP w Olecku, Olecko, Pijani kierowcy
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego postanowił pomóc ofiarom nawałnic

Urząd Marszałkowski informuje: W związku z kataklizmem, jaki w nocy z 11 na 12 sierpnia dotknął województwo pomorskie, zarząd województwa...

Zamknij