Budżet obywatelski. A jednak, plac zabaw przy ul. Gołdapskiej wpisany do projektu budżetu

W tym roku w ramach raczkującego jeszcze w Olecku budżetu obywatelskiego zgłoszono 5 projektów. Ostatecznie zaakceptowano dwa, które oficjalnie poddano pod głosowanie mieszkańców. To olecczanie zdecydowali, że zwyciężyła koncepcja “Rozbudowa parku linowego dla dzieci przy Alei 450-lecia Olecka”, która zyskała 356 głosów. Jednak projekt “budowy placu zabaw przy ul. Gołdapskiej 16” otrzymał niewiele mniej, bo 341 głosów. Różnica była więc minimalna. 

 

Nic więc dziwnego, że i radni i burmistrz uznali, że warto ów projekt budowy placu zabaw tak czy inaczej zrealizować. Dlatego znalazł się on w projekcie budżetu na 2017 rok. Tak więc oba zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego projekty najprawdopodobniej zostaną zrealizowane w przyszłym roku. I to jest bardzo dobra wiadomość i bardzo dobra decyzja władz miasta. Mamy tylko nadzieję, że w przyszłym roku prace nad budżetem obywatelskim 2018 ruszą znacznie wcześniej, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli się do niego lepiej przygotować.  

 

Komentarze
Więcej w budżet obywatelski, Olecko
“Iskierki Dobra” na Placu Wolności

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" w Olecku zaprasza na imprezę "Iskierki Dobra", która odbędzie się w niedzielę 4 grudnia 2016...

Zamknij