Centrum Handlowe Karuzela w Olecku. Już w 2017 roku

W Olecku postanie Galeria Handlowa. W wersji mini rzecz jasna. Galeria będzie miała 2800 m2 i znajdować się w niej będzie 5 sklepów, w tym oczywiście największy market z artykułami spożywczymi. Powstanie także 76 miejsc parkingowych. Inwestycja, którą zaplanowano przy ulicy Gołdapskiej 31 (pomiędzy Biedronką, a zakładami Produkcyjnymi Prawda) nazywać się będzie Centrum Handlowe Karuzela. Inwestorem jest spółka Retail Concept z Warszawy, która odpowiedzialna jest także za powstanie “gołdapskiej Karuzeli”. Najemców oleckiego Centrum Handlowego poznamy zapewne za około 3 miesiące. W Gołdapi najemcami są Pepco, Marters Sport, CCC, Media Expert, Meng Nu, Top Market i Apteka Arnika.

 

Zgodnie z założeniami inwestora prace budowlane mają rozpocząć się w listopadzie 2016 roku i zakończyć się w czerwcu 2017. t. Projekt, za który odpowiada Biuro Architektoniczne Innebo zakłada wyburzenie istniejących w tym miejscu budynków i budowę nowych – parterowych. Spółka Retail Concept jest właścicielem działek i nieruchomości, w której obecnie znajduje się Biedronka. Powstanie “Karuzeli” oznacza jednak, że istniejący od wielu lat w tym miejscu sklep sieci Biedronka zostanie zlikwidowany.

 

Zarówno w Urzędzie Miasta i Gminy jak i Starostwie Powiatowym na razie nikt nic nie wie na temat planowanej inwestycji, ale zgodnie z założeniami Planu Miejscowego, tereny te przeznaczone są pod działalność handlowo-usługową więc wydaje się, że z pozwoleniami nie powinno być kłopotów.

 

Foto – wizualizacja Centrum Handlowego Karuzela w Olecku, dzięki uprzejmości Retail Concept

Komentarze
Więcej w Centrum Handlowe Karuzela, Galeria handlowa, Handel, inwestycje, Olecko
TZN Xenna, Drah i Niepoprawni zagrają w Olecku. W restauracji Astra…

W sobotę 30 kwietnia 2016 r. w Olecko, w restauracji Astra (Partyzantów 7) odbędzie się koncert legendarnej formacji TZN Xenna....

Zamknij