Co, gdzie, kiedy – przegląd wydarzeń nadchodzącego tygodnia.

Kolejna ważna impreza przed nami. Nic dziwnego, że w tym tygodniu zdominuje ona nasz portal. Ale tradycyjnie przyjrzymy się co ciekawego dzieje się u sąsiadów. Tych bliższych i tych dalszych. Zaczynamy.

 

OLECKO

 

„Poezji Gram” to główny temat tygodnia. Ciekawi jesteśmy jak sprawdzi się impreza w tej formule, jak zareagują na nią mieszkańcy miasta. Trzymamy kciuki, żeby się udało. Artyści przybędą zacni, z różnorodnym i ciekawym repertuarem. Bilety od jutra w sprzedaży, a zainteresowanie jest duże. Dlatego jeśli tylko macie zamiar wybrać się na koncerty, a nie zarezerwowaliście wejściówek, to radzimy byście nie zwlekali z zakupem. Wszystko na temat festiwalu/przeglądu znajdziecie pod tym linkiem https://www.iolecko.com/tag/378/Poezji-Gram.html

 

Ale zanim zaczną się „zderzenia ze słowem i dźwiękiem” polecamy kilka imprez może o nieco mniejszym znaczeniu, ale równie ważnych. 6 grudnia oprócz mikołajkowych atrakcji o których już pisaliśmy (https://www.iolecko.com/artykul/295/Miko%C5%82ajki-dla-dzieci-w-Regionalnym-O%C5%9Brodku-Kultury.html odbędą się przygotowane przez Stowarzyszenie „Pomarańcza” obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Wtorek, 6 grudnia, godz. 17.00, sala Kina „Mazur”.

 

iOKOLICE

 

1. EŁK

 

W Ełku też bardzo ciekawie. Najpierw spektakl „Dieta cud”, o którym już dziś pisaliśmy (https://www.iolecko.com/artykul/296/Gwiazdy-b%C4%99d%C4%85-si%C4%99-odchudza%C4%87-w-E%C5%82ku.html ), a w piątek koncert zespołu Hey (także kilka razy anonsowany na naszym portalu) i spotkanie z Januszem Majewskim, reżyserem filmu „Siedlisko” w Miejskiej Bibliotece Publicznej (o tym jeszcze napiszemy).

 

W kinie ostatnie seanse „Sagi Zmierzch. Przed świtem, cz.1″ (kto nie widział, niech pędzi), ale pojawią się też nowe tytuły. Już od 9 grudnia niemal do samych świąt królować będą „Listy do M.”. Film chwalony i cieszący się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Nam także się podobał, o czym napiszemy przy innej okazji. A dla dzieci polecamy „WINX – Magiczna przygoda”. W kinie od 10 grudnia.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się także pokaz czeskich filmów krótkometrażowych w ramach festiwalu „Żubroffka“, który odbędzie się 8 grudnia w kinie ECK, o godzinie 20.00. W programie 6 bardzo różnych i zaskakujących czeskich produkcji. Wstęp wolny.

 

2. SUWAŁKI

 

W Suwałkach kolejny znakomity spektakl. Wygląda na to, że najciekawsze koncerty można zobaczyć w Ełku, ale najwięcej dobrego teatru w Olecku i Suwałkach. O spektaklu „Traktat o manekinach” Teatru Wierszalin już pisaliśmy (https://www.iolecko.com/artykul/232/Wierszalin-w-Suwa%C5%82kach.html), przypominamy jedynie, że pokaz dobędzie się 8 grudnia w auli PWSZ.

 

W Cinema Lumiere w Centrum Handlowym Plaza (ul. Dwernickiego 15) w tym tygodniu dwie, nowości. W tum jedna, naprawdę znakomita.

Sylwester w Nowym Jorku” to opowieść zrobiona wedle klasycznego amerykańskiego schematu. Różne osoby, różne przeplatające się historie i ten jeden jedyny dzień. A na deser, kolorowy Time Square. W repertuarze od 9 grudnia.

„Szpieg” to kino najwyższych lotów. Ekranizacja książki Johna Le Carré. Film, o którym krytycy piszą tylko w samych superlatywach. Dzieło mroczne, ponury i szczere. Do bólu. James Bond bez upiększających uśmieszków. W repertuarze od 9 grudnia.

 

Przez cały tydzień w repertuarze :

„Artur ratuje gwiazdkę” 3D

„80 milionów”

„Listy do M.”

„80 milionów”

„Jak ona to robi”

„Saga zmierzch: Przed świtem cz 1″

 

3.BIAŁYSTOK

 

W Białymstoku po kilku ekscytujących koncertach pozornie lekki kulturalny przestój. Pozornie, bo pustkę z nawiązką wypełnia VI Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka”. Będzie się działo. Nie tylko w Białymstoku, ale i kilku miastach ościennych. Organizatorzy przygotowali pokazy, koncerty, warsztaty, wernisaże. 5 dni artystycznie inspirujących wydarzeń. 7-11 grudnia. Więcej na ten temat, już wkrótce.

 

W Teatrze Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki (ul. Elektryczna 12) w najbliższy weekend będziemy mogli obejrzeć:

 

„Polowanie na łosia” Michała Walczaka w reż. Grzegorza Chrapkiewicza

9,10 grudnia, godz. 18.00, 11 grudnia, godz. 17.00, scena: mała, bilety w cenie 41/31 zł

„Latający Cyrk Monty Pythona” w reż. Michała Opatowicza

9.10 grudnia, godz. 21.00, 11 grudnia, godz. 20.00, scena: duża, bilety w cenie 31 zł

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert z cyklu Wielka Symfonika z udziałem Małgorzaty Pańko – mezzosopran. Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej dyrygować będzie Gabriel Chmura . W programie: H. Berlioz, G. Mahler.

9 grudnia, godz. 19.00, Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok, ul. Podleśna 2. Bilety w cenie 30-50 zł.

 

4. OLSZTYN

 

W Olsztynie koncertowo. Tego samego dnia, 9 grudnia (czy wszystkie ciekawe imprezy w regionie muszą odbywać się 9 grudnia?), o tej samej porze, ale w dwóch różnych miejscach, odbędą się dwa różne koncerty.

W klubie Nowy Andergrant, zagrają krakowskie Świetliki czyli alternatywna formacja poety Marcina Świetlickiego.

9 grudnia, godz. 20.00, Klub Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32. Bilety – 25/35 zł.

 

Budka Suflera świętować będzie swoje 35 lecie w hali Urania. My zdecydowanie wybieramy Świetliki, trochę po znajomości, to fakt.

9 grudnia, godz. 20.00, Hala Urania, al. Piłsudskiego 44. Bilety – 60/80 zł

 

W niedzielę, 11 grudnia Sydney Polak czyli znakomite, alternatywne granie w dodatku w świetnej oprawie. Warto.

11 grudnia, godz. 20.00, Klub Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32. Bilety – 23/30 zł.

W Teatrze im. Stefana Jaraczaw najbliższy weekend możemy zobaczyć 3 spektakle.

 

„Na wsi“, Martina Crimpa w reżyserii Julii Wernio

9 grudnia, godz. 19.00, Scena Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1, bilety w cenie 32 zł.

„Udając ofiarę“, Olega i Władimira Priesniakowa, w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza

9/10/11 grudnia, godz. 18.00, Scena u Sewruka, ul. 1 maja 4, bilety w cenie 32 zł

„Zaginiona Czechosłowacja“, Małgorzaty Sikorskiej – Miszczuk, w reżyserii Marii Spiss

10/11 grudnia, godz. 20.00, Scena Margines, ul. Pstrowskiego 23, bilety w cenie 32 zł

 

Filharmonia Warmińsko – Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie proponuje nie lada gratkę dla miłośników „dęciaków”. Koncert „Romantyczne waltornie” w wykonaniu orkiestry Filharmonii oraz Toruńskiego Kwartetu Waltorniowego. W programie F. Schubert, H. Hübler, A. Dvořák.

9 grudnia, godz. 19.00, Filharmonia Warmińsko – Mazurska, ul. B. Głowackiego 1. Bilety w cenie 30/22 zł.

iOKOLICE DALSZE

 

Na koniec mizerne koncertowe zapowiedzi.

 

6 grudnia (wtorek)

RIHANNA (gwiazda, gwiazda), ŁóDŹ, godz. 18.00, Atlas Arena, al. Bandurskiego 7. Bilety: 165/198/253 zł

 

7 grudnia (środa)

ADAM COHEN (zbieżność nazwisk nie przypadkowa), KATOWICE, godz. 20.00, Jazz Klub Hipnoza, Plac Sejmu Śląskiego 2. Bilety: 80 zł.

SAXON (legenda hard-rocka), KRAKóW, godz. 20.00, Klub Studio, ul. Budryka 4. Bilety: 100/110 zł

 

8 grudnia (czwartek)

ADAM COHEN (zbieżność nazwisk nie przypadkowa), WARSZAWA, godz. 20.00, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14. Bilety: 90 zł.

SAXON (legenda hard-rocka), WARSZAWA, godz. 20.00 Klub Stodoła, ul. Batorego 10. Bilety: 100/110 zł.

MORBID ANGEL (amerykański death-metal), godz. 19.00, WARSZAWA, Klub Progresja, ul. S. Kaliskiego 15a. Bilety: 85/99 zł.

 

10 grudnia (sobota)

ALL THE YOUNG (młody, jak sama nazwa mówi, indie zespół brytyjski), godz. 20.00, POZNAŃ, Fabrika, ul. Mokra 5. Bilety: 20/25 zł.

 

11 grudnia (niedziela)

ALL THE YOUNG (młody, jak sama nazwa mówi, indie zespół brytyjski), godz. 20.00, WARSZAWA, Hydrozagadka, ul. 11 listopada. Bilety: 20/25 zł.

 

To tyle, na dziś.

Komentarze
Więcej w Filharmonia, Imprezy, iOkolice, Koncerty, kultura, Olecko, sztuka, Teatr
Sylwestrowa zabawa w Olecku

Grudzień. Czas najwyższy pomyśleć o sylwestrowych zabawach i kreacjach. Przedstawiliśmy wam już bardzo wyszukane i eleganckie oferty sylwestrowe dla melomanów...

Zamknij