Co, gdzie, kiedy – przegląd wydarzeń nadchodzącego tygodnia

Dzyń, dzyń, dzyń dzwonią świąteczne dzwoneczki. Wszędzie słychać kolędy. Czas rozglądać się za choinkami, a nie “ganiać” po kulturalnych imprezach. Tym bardziej, że ten tydzień nie rozpieszcza nas atrakcjami. Wszędzie kiermasze bożonarodzeniowe, koncerty pastorałkowe itp. Ale, jak ktoś ma ochotę to zapraszamy na cotygodniowy, z konieczności bardzo pobieżny przegląd wydarzeń nadchodzącego tygodnia.

 

OLECKO

 

„Poezji Gram” za nami. Jutro podsumowanie. W Olecku czuć święta. Spadł pierwszy śnieg, ale zaraz znikł. Na szczęście w tym tygodniu nie zabraknie przyjemnych wydarzeń kulturalnych. 16 grudnia, o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Prawdziwej wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Bojarskiej – Waszczuk.

Tego samego dnia, czyli 16 grudnia, ale o godzinie 18.00 spektakl „Śnienie” oleckiego zespołu Amalgat.

 

W kinie “Mazur” „Listy do M.”. Naprawdę kawał bardzo przyjemnego świątecznego kina. Pierwsze seanse, oczywiście 16 grudnia.

 

iOKOLICE

 

1. EŁK

 

W Ełku już bardzo świątecznie. 13 grudnia gala rocznicowa z okazji 30 rocznicy stanu wojennego, poza tym jarmark świąteczny i koncert też świąteczny (18 grudnia) z udziałem ełckich wokalistów i instrumentalistów.

 

W kinie „Listy do M.” Niemal do samych świąt. Ale 17 grudnia szczególnie polecamy w cyklu Filmowy Ełk, obraz Siergieja Łożnicy „Szczęście Ty moje”. Mocne, mroczne kino, nieszczególnie adekwatne do świątecznego nastroju, ale warte uwagi.

 

2. SUWAŁKI

 

W Suwałkach także świątecznie, czyli warsztaty ozdób choinkowych czy okolicznościowe koncerty.

 

Cinema Lumiere w Centrum Handlowym Plaza (ul. Dwernickiego 15) nie zwalnia tempa. W tym tygodniu w repertuarze pojawią się dwie premiery.

 

„Anatomia strachu” czyli amerykański thriller o złych bandytach i zacnych mieszczanach w gwiazdorskiej obsadzie z Nicole Kidman i Nicolasem Cage. W repertuarze od 16 grudnia.

„Mali Agenci. Wyścig z czasem 4D” to oczywiście kino familijne, ale w wersji przygotowanej przez Roberta Rodrigueza. Dlatego nie do końca wierzymy zapewnieniom dystrybutorów, że to film tylko dl dzieci. W repertuarze od 16 grudnia.

 

Przez cały tydzień w repertuarze :

„Artur ratuje gwiazdkę” 3D

„Happy Feet: Tupot małych stóp 2 – 3D”

„Listy do M.”

„Szpieg”

„Jak ona to robi”

„Sylwester w Nowym Jorku”

3. BIAŁYSTOK

 

W Białymstoku po znakomitym VI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka” także świąteczne przygotowania. Niemniej polecamy niszową, ale bardzo ciekawą imprezę – IV edycję przedsięwzięcia artystycznego Graficzny Białystok. W programie wystawy, koncerty, warsztaty graficzne i pokazy multimedialne. Dla zainteresowanych, ale warto. Start 16 grudnia od godziny 15.45.

 

W Teatrze Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki (ul. Elektryczna 12) w najbliższy weekend premiera. Nareszcie.

„Co widział kamerdyner” Joe Ortona to oczywiście błyskotliwa komedia o różnych mniej lub bardziej zabawnych ludzkich pomyłkach. Reżyserii spektaklu podjął się sam Andrzej Zaorski. Efekt pracy zespołu i reżysera poznamy już w piątek 16 grudnia.

16-18 grudnia, godz. 19.00, scena: duża, bilety w cenie 25 zł.

 

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert Młody romantyzm. Z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej zagrają Jan Stanienda – skrzypce i Krzysztof Stanienda – fortepian. W programie: F. Mendelssohn – Barttholdy

16 grudnia, godz. 19.00, Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok, ul. Podleśna 2. Bilety w cenie 30-50 zł.

 

4. OLSZTYN

 

W Olsztynie odrobinę mniej świątecznie. W najbliższy poniedziałek, 12 grudnia Stand-up Comedy Bez Cenzury czyli mocno improwizowany projekt pełen śmiechu w wykonaniu Abelarda Gizy, Katarzyny Piaseckiej i Kacpra Rucińskiego.

12 grudnia, godz. 21, Klub Uniwersytecki Grawitacja, ul. Żołnierska 14 B. Bilety w cenie 15/20 zł studenci i 20/25 niestudenci.

 

W piątek koncert Jolanty Litwin – Sarzyńskiej aktorki musicalowej na co dzień związanej z Teatrem Syrena. Artystka zaprezentuje się w repertuarze soulowo – bluesowym, podobno mocno w klimacie Arethy Franklin.

16 grudnia, godz. 20.00, Sala Kameralna pod Amfiteatrem im. Cz. Niemena, ul. Zamkowa. Bilety w cenie 30 zł.

 

W Teatrze im. Stefana Jaracza w najbliższy weekend także premiera.

Klasyka teatralna czyli „Rewizor” Mikołaja Gogola w reżyserii Giovanny Castellanos.

17 i 18 grudnia, godz. 19.00, scena kameralna, ul. Pstrowskiego 23. Bilety w cenie 32 zł.

 

Ponadto w repertuarze:

„Na wsi”, Martina Crimpa w reżyserii Julii Wernio

16 grudnia, godz. 19.00, Scena Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1, bilety w cenie 32 zł.

 

„Udając ofiarę”, Olega i Władimira Priesniakowa, w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza

17 i 18 grudnia, godz. 18.00, Scena u Sewruka, ul. 1 maja 4, bilety w cenie 32 zł

 

Filharmonia Warmińsko – Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zaprasza na uroczysty koncert na zakończenie Prezydencji Polskiej w Radzie Unii Europejskiej z udziałem Macieja Pikulskiego – fortepian i orkiestry Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego. W programie F. Chopin i F. Liszt

16 grudnia, godz. 19.00, Filharmonia Warmińsko – Mazurska, ul. B. Głowackiego 1. Bilety w cenie 30/22 zł.

 

iOKOLICE DALSZE

 

Na koniec koncertowe zapowiedzi (bez rewelacji)

 

12 grudnia (poniedziałek)

BLIND GUARDIAN (niemiecki power metal – klasyka gatunku), WARSZAWA, godz. 19.00 Klub Stodoła, ul. Batorego 10. Bilety: 110/130 zł.

 

13 grudnia (wtorek)

FRANK TURNER (brytyjski artysta folkowo-hard’core), POZNAŃ, godz. 18.00, Klub Meskalina , Stary Rynek 6. Bilety: 40/60 zł

 

14 grudnia (środa)

FRANK TURNER (brytyjski artysta folkowo-hard’core), WARSZAWA, godz. 20.00, Klub Powiększenie, Nowy Świat 27. Bilety: 39/49 zł

 

15 grudnia (czwartek)

STEVE AOKI (amerykański DJ, muzyk, producent), WARZAWA, godz. 19.00, Klub 1500 m2 do wynajęcia, ul. Solec 18. Bilety w cenie 50/60/70 zł.

DEATH IN JUNE (neofolk/darkfolk z GB)godz. 19.30, WARSZAWA, Klub Progresja, ul. S. Kaliskiego 15a. Bilety: 90 zł.

 

I to by było na tyle. Mizeria, ale idą święta…

Komentarze
Więcej w Filharmonia, Imprezy, iOkolice, Koncerty, kultura, Olecko, sztuka, Teatr
Bombastyczna Florencja

Długo się wahałem czy warto narażać się wszystkim fanom panny „Florencji". Ostatecznie jednak premiera płyty „Ceremonials", która miała miejsce pod...

Zamknij