Domniemani mordercy pobitego mężczyzny trafili do aresztu

Komunikat KPP w Olecku

 

Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym trafili do aresztu

 

10 lat pozbawienia wolności grozi 18 i 25-latkowi, którzy pobili jednego z mieszkańców powiatu oleckiego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.  

 

W miniony poniedziałek (16.05) oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu oleckiego ujawniono zwłoki mężczyzny. Natychmiast pod wskazany adres pojechali kryminalni oraz prokurator. Wykonane na miejscu czynności wskazywały, że najprawdopodobniej mężczyzna został wcześniej pobity.

 

W związku tym policjanci szybko wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem  i jeszcze tego samego dnia do policyjnego aresztu trafiło 6 osób.

 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy w postaci oględzin, zeznań świadków oraz opinii biegłego pozwolił na przedstawienie zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm z zatrzymanych mężczyzn.

 

Dzisiaj 18 i 25-latek zostali doprowadzeni do sądu, gdzie na wniosek prokuratora i policji sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.  

 

Za przestępstwo pobicia, którego następstwem jest śmierć człowiek kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, morderstwo, Olecko, pobicie
Krótkie historie. Karambol i kinematyka pamięci

Karambol i kinematyka pamięci   W paryskim Grand Palais trwa właśnie wystawa, której tytuł "Carambolages" nawiązuje do francuskiego bilardu. Celem...

Zamknij