Dorota Osińska zaśpiewa w Olecku

W sobotę 1 lutego 2014 r. w Olecku, w kinie Mazur wystąpi gwiazda “The Voice of Poland” Dorota Osińska, która będzie promować swoją płytę “Teraz”. Więcej szczegółów na temat biletów wkrótce.

 

Po sukcesie w programie “The Voice of Poland” Dorota Osińska wraca ze swoją trzecią już solową płytą. “Teraz” to kolejne oblicza muzyczne Doroty, zapowiedź nowych ważnych rozdziałów w jej twórczości. Bawi, dodaje otuchy i wzrusza jednocześnie. Zaskakuje lekkością i dynamicznością brzmień, zachowując przy tym charakterystyczną dla siebie liryczność. Niezmiennie zachwyca siłą swojego głosu.

 

Na płycie znajdziemy 12 utworów zróżnicowanych pod względem stylu. Krążek rozpoczyna pogodne i optymistyczne “Szaleć” wybrane na pierwszy singiel z płyty. Dalej usłyszeć możemy m.in. chwytający za serce “To nie banał”, nastrojową “Piosenkę minimalistyczną” czy lekko folkowy “Song o morzu”. Na płycie gościnnie wystąpił Zbigniew Zamachowski w romantycznym duecie “Coś z Cohena”. Nie zabrakło także piosenki (“Cztery słońca”) dedykowanej córeczce Doroty, która przyjdzie na świat w listopadzie. Obok nowych utworów znajdziemy polską wersję słynnego “Je suis malade” (“Jestem chora”) oraz utwór “Biec w nadzieję” w nowej aranżacji.

 

Płyta “Teraz” to trzecia płyta w dorobku Doroty. W 2004 r. artystka zadebiutowała płytą “Idę” nagraną pod opieką artystyczną Włodzimierza Korcza. W 2010 r. nagrała album pt “Kamyk zielony” z utworami pióra Magdy Czapińskiej. Premiera trzeciej płyty datowana jest na 5 listopada 2013 r. 

 

 

Dorota Osińska z wykształcenia jest andragogiem i animatorem kultury, z zawodu wokalistką i aktorką teatralną (egzamin eksternistyczny ZASP). Od 2003 r. związana jest z warszawskim Teatrem Rampa. Występowała na wielu prestiżowych scenach muzycznych i teatralnych w Polsce a także w USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, czy Szwajcarii. Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

 

W 2004 r. pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem “Idę”, wydany w Polsce i USA. W 2010 r. wydała drugi album pod tytułem “Kamyk Zielony” z utworami pióra Magdy Czapińskiej. W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji programu “The Voice of Poland”, w którym zajęła drugie miejsce. Jesienią 2013 r. przy współpracy z firmą Universal Music Polska ukazała się jej trzecia solowa płyta “Teraz”.

Komentarze
Więcej w Dorota Osińska, Koncert, muzyka, Olecko, ROK
“Romki” przyznane. 3 osoby otrzymają przez najbliższe 12 miesięcy stypendia

W najbliższą niedzielę 12 stycznia 2014r. o godzinie 15.00 w Hali "Lega" w sali fitness na 1 pietrze  odbędzie się...

Zamknij