Festyn “Bezpieczny powiat” i pijany kierowca. Komunikaty policji

Komunikaty KPP w Olecku


Po raz kolejny uczestniczyli w festynie “Bezpieczny Powiat”

 

Kolejny już raz oleccy policjanci współorganizowali i uczestniczyli w festynie “Bezpieczny Powiat”, który odbył się w niedzielę 12 czerwca. Uczestnicy imprezy musieli zaliczyć poszczególne konkurencjew aby ich kupon wziął udział w losowaniu nagród. Policjanci zorganizowali jedno stanowisko z quizem, a przy drugim technik kryminalistyki wykonywał specjalne zdjęcie.  


W niedziele 12 czerwca od godz. 12:00 oleccy policjanci uczestniczyli w festynie “Bezpieczny Powiat”. Impreza organizowana jest od kilku lat przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Olecku oraz Starostwo Powiatowe Policji w Olecku przy udziale policji oraz ratowników medycznych.


Celem projektu jest edukacja i promocja zdrowia, a w szczególności pierwszej pomocy medycznej, popularyzacji zasad bezpieczeństwa publicznego i pożarowego, a także promocja zawodu strażaka, policjanta i ratownika medycznego.


Impreza miała charakter festynu rodzinnego na którym dorośli i dzieci poprzez gry i zabawy oraz profesjonalnie zorganizowane stanowiska edukacyjne zgłębiali swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa pożarowego oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia.


Jak co roku oleccy funkcjonariusze zorganizowali dwa stanowiska. Przy jednym należało odpowiedzieć na pytania związane z pracą policjanta zaś przy drugim technik kryminalistyki wykonywał specjalne zdjęcie. Ponadto uczestnicy festynu mogli obejrzeć radiowóz policyjny oraz zapoznać się z codziennym wyposażeniem policjanta do służby.  

 

Olecko: Zjechał do przydrożnego rowu, był pijany


Dzisiaj na trasie Chełchy – Dunajek w gminie Świętajno kierujący osobową dacią na łuku drogi starcił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 28-latek z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wstępne badanie wykazało, że był pijany.  


Dzisiaj około godz. 2:30 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, że w przydrożnym rowie na trasie Chełchy – Dunajek w gminie Świętajno znajduje się uszkodzona osobowa dacia a w niej jedna osoba. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący osobową dacią na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 28-latek w wyniku zdarzenia doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Ełku.


Wstępne badanie na urządzeniu AlcoBlow wykazało, że Robert T. był pijany. W związku z tym pobrano od niego  krew do dalszych badań na zawartość alkoholu.


Foto: KPP Olecko

Komentarze
Więcej w Bezpieczny powiat, KPP w Olecku, Olecko, Pijani kierowcy, Policja
Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. W sobotę i niedzielę ograniczenia w dostępie do basenu

MOSiR Olecko zaprasza: W dniach od 18 do 19 czerwca na oleckiej pływalni LEGA odbywać się będą Mistrzostwa Polski w...

Zamknij