Historia i symbole Gołdapi. Spektakl grupy “Flash Zone” z okazji Światowej Niedzieli Cittaslow

informacja nadesłana:


Gołdap miastem dobrego życia

W niedzielę 21 września 2014 o godzinie 20.00 w parku miejskim w Gołdapi odbędzie się spektakl w wykonaniu grupy teatralnej teatru ognia ,,Flash Zone” z Domu Kultury w Gołdapi na podstawie symboli i wydarzeń z życia i historii Gołdapi.

Spektakl przygotowany w ramach obchodów Światowej Niedzieli Cittaslow ustanowionej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow, w celu szerzenia informacji o rzeczywistości i idei bycia Cittaslow na całym świecie.


Od redakcji: Cittàslow (dosłownie: “powolne miasto”) to powstały w 1999 roku we Włoszech ruch, a zarazem organizacja non-profit, której celem jest oparcie się globalizacji i homogenizacji miast poprzez popieranie różnorodności kulturalnej, ochronę środowiska naturalnego, promocję tradycyjnych lokalnych produktów oraz dążenie do poprawy jakości życia. Inspiracją dla ruchu jest organizacja Slow Food. Pełne członkostwo w Cittàslow dostępne jest tylko dla miast o populacji poniżej 50 tys. mieszkańców, które popierają i wdrażają cele Cittàslow. (wikipedia)

 

Cittàslow zrzesza wiele miast na całym świecie. Decyzją Przewodniczącego Stowarzyszenia, Giani Luci Marconiego we wszystkich miastach na świecie należących do ruchu Cittàslow ostatnia niedziela września to czas spotkań, edukacji, różnego rodzaju akcji edukacyjnych. W Polsce do Cittàslow przystąpiły głównie miasta województwa Warmińsko-Mazurskiego wśród nich m.in. Gołdap, Reszel, Ryn, Lidzbark Warmiński, Bisztynek.

Komentarze
Więcej w Gołdap
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna – kolejne inwestycje w Ełku i Gołdapi

Komunikat prasowy:   Pierwsze półrocze 2014 r. okazało się wyjątkowo owocne dla Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w tym czasie...

Zamknij