Jeszcze większe dzieci i neurotyczny Woody Allen. Weekend w kinie “Mazur”

Najbliższy weekend w kinie “Mazur” to dwie rozpięte na różnych krańcach komediowe opowieści. Jedna to eksplozja rubasznego, często niezbyt rozumnego humoru, druga to czarno-gorzki neurotyczny śmiech Woody Allena.

 

“Jeszcze większe dzieci” to komedia dla tych, których w kinie bawią niezbyt wyszukane żarty. To prosta opowieść o “przeciętnych” czterdziestolatkach o duszy nastolatków, którzy próbują nadal zachować w sobie beztroską młodość. Bywa rubasznie, czasami śmiesznie, ale co ważne autentycznie. Jeśli ktoś lubi naturalny, nieskomplikowany śmiech śmiało może wybrać się do kina. Z pewnością nie będzie żałował, a kilka gagów i dialogów rozbawi go do łez.

 

Gwiazdorska obsada komedii “Duże dzieci” powraca, by dać wam jeszcze więcej śmiechu w filmie “Jeszcze większe dzieci”. Lenny (Adam Sandler) przeprowadził się z Los Angeles do rodzinnego miasteczka, tam gdzie się wychował. Tym razem to on i jego przyjaciele dostaną lekcję życia od swoich dzieci. A stanie się to w dniu, w którym wszystko może się zdarzyć: ostatniego dnia szkoły przed wakacjami. (opis dystrybutora)

 

“Jeszcze większe dzieci” (USA od lat 15), 13-15 września 2013 r., godzina 17:00. Bilety w cenie 12/14 zł.

 

Niektórzy wieszczyli już ostateczny koniec Allena. Tymczasem stary mistrz powrócił w znakomitym stylu. “Blue Jasmine” zachwyca i wywołuje liczne dyskusje wśród krytyków i na forach. Jedni mówią, że piewca nowojorskiej neurozy spoważniał i pod maską zabawnej komediowej opowieści snuje całkiem poważne rozważania (ale kiedy on tego nie robił). Inni twierdzą, że Allen bierze wszystko w nawias i kpi z nas i z samego siebie. Wszyscy pozostają jednak zgodni, że “Blue Jasmine” to film znakomity, świetnie opowiedziany i zagrany. Niektórzy typują już rolę Cate Blanchette do Oskara. Czy tak będzie przekonamy się za jakiś czas. ale niezależnie od tego warto działo amerykańskiego reżysera zobaczyć, bo to naprawdę dobrze zrobione kino. Proste, momentami zabawne, momentami gorzkie, sarkastyczne i piekielnie prawdziwe.

 

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera. Wkrótce siostra pozna rozrywkowego Ala (Louis C.K.), a o względy Jasmine zaczną zabiegać temperamentny lekarz (Michael Stuhlbarg) i szarmancki dyplomata Dwight (Peter Sarsgaard), zafascynowany jej urodą i arystokratycznym szykiem. Zawiłe relacje męsko-damskie staną się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woody’ego Allena, który z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje ludzkie słabości swoich bohaterów. (opis dystrybutora)

 

“Blue Jasmine” (USA od lat 15) 13-15 września 2013 r., godzina 19:00. Bilety w cenie 12/14 zł.

 

 

Komentarze
Więcej w Blue Jasmine, film, Jeszcze większe dzieci, kino, Kino Mazur, Olecko
Dziewczyny z HOC LOCO zdobyły Katowice i przywiozły “Grubiorza”

Dziewczyny z teatru HOC LOCO kilka dni temu wybrały się do Katowic na I Festiwal Amatorskich Teatrów Alternatywnych "Grubiorz Teatralny"...

Zamknij