Kochanek z fantazją? Zabrał autobus i pojechał do dziewczyny

Komunikat KPP Olecko

 

Oleccy policjanci zatrzymali 37-latka, który bez wiedzy właściciela zabrał z bazy postojowej  autobus i wybrał się na przejażdżkę wraz z kolegami.  Mariusz G. podróż zakończył w miejscowości Wilkasy gdzie pojazd zjechał na pobocze wąskiej drogi szutrowej. 

Podejrzany usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i  za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem . 

Do zdarzenia doszło w nocy  4 lutego br. w Olecku na ulicy Ełckiej. Jeden z oleckich przewoźników po przyjściu do pracy zauważył brak na parkingu autobusu. Natychmiast poinformował dyżurnego oleckiej komendy.  Policjanci potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania. Wstępnie ustalono, że z kradzieżą autobusu może mieć związek jeden z pracowników. W trakcie wykonywania czynności procesowych z pokrzywdzonym kryminalni ustalili miejsce porzucenia pojazdu. Wspólnie z właścicielem pojechali do miejscowości Wilkasy na terenie gminy Wieliczki gdzie na poboczu drogi gruntowej stał uszkodzony autobus. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca i przekazali auto pokrzywdzonemu. W sobotę 6 lutego br. funkcjonariusze zatrzymali. Mariusza G. Podejrzany był pijany więc trafił do wytrzeźwienia do  policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu w trakcie przesłuchania 37-latek  przyznał się, że zabrał autobus aby pojechać do dziewczyny. Nie dojechał jednak do celu ponieważ zakopał się na poboczu drogi dojazdowej do jej posesji. 

Teraz za przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu i porzuceniu go w stanie uszkodzonym grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Więcej w KPP Olecko, Olecko
Kronika policyjna i… ferie

Komunikaty KPP Olecko   Kronika Policyjna Ostatni weekend karnawału przebiegł bezpiecznie na terenie powiatu . Oleccy policjanci od piątku do...

Zamknij