Kolejne drogi w naszym województwie zostaną zmodernizowane informuje Urząd Marszałkowski

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego:

 

W Olsztynie podpisany został kontrakt na budowę kolejnego odcinka północnego szlaku dróg wojewódzkich. Trasa nr 650 w Węgorzewie połączy inne modernizowane dzięki środkom unijnym drogi. Na rzece Węgorapie powstanie nowy most.

 

Inwestycja kosztować będzie ponad 9 mln złotych. Cały projekt zakłada budowę drogi w Węgorzewie w nowym przebiegu, powstanie parkingu oraz remont odcinka  drogi powiatowej w Baniach Mazurskich. Przebudowane zostaną także ścieżki rowerowe, skrzyżowania i zatoki autobusowe w Węgorzewie.

 

– Odcinek może nie jest długi, ale znaczący, ponieważ łączy wykonane wcześniej inwestycje w ciąg szlaku – powiedział podczas podpisania umowy wicemarszałek Jarosław Słoma. – Poza tym cieszę się, że przetarg na jego wykonanie wygrała firma z Warmii i Mazur, bo to oznacza, że pieniądze zostaną w regionie.

 

Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm utworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych  Sp. z o.o. z Gajewa. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział wicemarszałek Jarosław Słoma oraz Witold Wróblewski, członek zarządu województwa.

 

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim trwają inwestycje na kilkunastu odcinkach. Główne programy dotyczą przebudowy północnego szlaku tras wojewódzkich (odcinki Gołdap-Węgorzewo-Kętrzyn oraz Lidzbark Warmiński-Orneta-Pasłęk) oraz szlaku południowo-zachodniego (Nidzica-Działdowo-Lidzbark-Iława-Susz).

 

–  Na przebudowę tras wojewódzkich przeznaczyliśmy ponad miliard złotych – mówi marszałek województwa Jacek Protas –  Do końca 2015 roku otworzymy ponad 350 km tras i nie mniej inwestycji chcemy rozpocząć w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020. 

 

Kilkanaście dni temu oddano trasę nr  650 z Gołdapi do Bań Mazurskich. Większość inwestycji współfinansowanych jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Z kolei droga z Kętrzyna do Mrągowa doczeka się modernizacji dzięki Programowi Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja.

Komentarze
Więcej w Drogi, Jacek Protas, Olsztyn
Obwodnica Olecka dobra czy do bani? Głosy ekspertów i drogowców

Obwodnica Olecka wzbudza w ostatnim czasie sporo emocji. Zbyt często zdarzają się na niej wypadki i kolizje. Krytyce poddano zastosowane...

Zamknij