Koncert Opowieść o Wacławie Klejmoncie w pierwszą rocznicę śmierci poety

Dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Wacława Klejmonta w Olecku, w sali kina „Mazur” odbędzie się koncert poetycki poświęcony pamięci oleckiego poety.

 

„Opowieść o Wacławie Klejmoncie” taki tytuł nosi program przygotowany przez przyjaciół i sympatyków twórcy „Przesuwalnika warmińsko – mazurskiego”. Tomasz Żurawlew – adiunkt w katedrze Filologii Germańskiej UWM w Olsztynie – przeczyta wybrane utwory poetyckie, fragmenty listów, felietonów poety. Muzyczną część wieczoru wypełnią piosenki poetyckie w wykonaniu kompozytora i wokalisty Rafała Gajewskiego – artysty sceny olsztyńskie. Najprawdopodobniej impreza będzie miała charakter cykliczny i odbywać się będzie co rok, w rocznicę śmierci poety.

 

Wacław Klejmont, urodzony w Hańczy 6 kwietnia 1947 roku poeta, fraszkopisarz, felietonista, krytyk literacki, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska). Wieloletni pedagog, nauczyciel, radny Rady Miasta Olecko. Przez całe swoje życie związany z Hańczą, Suwalszczyzną i Oleckiem. Zmarł w Olecku 13 maja 2011 roku.

Opowieść o Wacławie Klejmoncie, 13 maja 2012, godz.18.00, sala kina „Mazur”. Wstęp wolny

Komentarze
Więcej w Olecko, Wacław Klejmont
Zebranie sympatyków MLKS Czarni Olecko

Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy Czarni Olecko zaprasza wszystkich członków sympatyków Klubu na walne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu...

Zamknij