Kronika lokalnych, niebezpiecznych idiotów…

Kronika policyjna

 

Jechał pijany bez uprawnień i wypadł z drogi

Oleccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w Kowalach Oleckich. Stanisław S. jadąc osobowym oplem nie był w stanie utrzymać się na drodze i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i z ogólnymi potłuczeniami ciała, urazem klatki piersiowej i oka trafił do szpitala w Suwałkach. 

W minioną sobotę  około godziny 11.00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło  w Kowalach Oleckich na skrzyżowaniu ulic Witosa i Filipowskiej. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia  i wstępnie ustalili, że 47-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wyjechał z drogi podporządkowanej. Następnie przejechał przez główną drogę i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Kierujący w wyniku tego zdarzenia został poszkodowany i został przewieziony do szpitala w Suwałkach. Wstępne badaniu  stanu trzeźwości przeprowadzone w szpitalu  wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Samochód sprawcy został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 

Teraz Stanisław S. będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto zostanie skierowany wniosek do sądu za jazdę bez uprawnień i brak dokumentów. 

Jechał nietrzeźwy i na zakazie

02.09.2016r o godzinie 16.00 na ulicy Ełckiej w Cimochach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego skodą. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to Dariusz C. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu. W trakcie dalszych ustaleń w policyjnych systemach informatycznych ustalono, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów aktualny do lutego 2019 roku.

Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Karłowicz, Chopin, Szymanowski. Koncert “Muzyka polska” w kinie “Mazur”

Muzykę Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego w znakomitej interpretacji Karoliny Makuły (mezzosopran), Pawła Czekały (bas) i Pawła Sommera...

Zamknij