Kronika oleckiej głupoty

Nowy tydzień zaczynamy od policyjnej kroniki o nieodpowiedzialnych ludziach:


Dachował osobową toyotą. Był pijany


W miniony weekend oleccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który dachował osobową toyotą. Ponadto policjanci odnotowali dwie inne kolizje drogowe.


W minioną sobotę przed godz. 18:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Gryzy na poboczu drogi leży na dachu osobowa toyota. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy w pojeździe zastali uwięzione dwie osoby. Po interwencji straży pożarnej zarówno kobieta jak i mężczyzna opuścili samochód o własnych siłach. Przybyła na miejsce lekarz stwierdził, że żadna z osób nie odniosła obrażeń.


Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że kierującym pojazdem był Paweł N. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Toyota nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował  Funkcjonariusze od 34-latka wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.


W związku z tym Paweł N. został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i przyznał się do winy.Podczas wesela zabrał matce kluczki do samochodu po czym uszkodził pojazd. Był pijany


W minioną sobotę oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Olecku na ul. Zamkowej nieznany pojazd jeździ “z piskiem opon”. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali uszkodzonego volkswagena. Jak ustalili poruszał się nim 17-latek, który podczas wesela zabrał matce kluczki. Kacper L. miał ponad promil alkoholu w organizmie.


W minioną sobotę po godz. 22:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Olecku na ul. Zamkowej w rejonie Zespołu Szkół Technicznych nieznany pojazd porusza się “z piskiem opon”. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali we wskazane miejsce na poboczu jezdni zastali uszkodzonego volkswagena. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn zmierzających w ich kierunku. Jak się okazało byli oni gośćmi na weselu w pobliskim lokalu. Policjanci ustalili, że jeden z nich podczas zabawy, bez wiedzy matki, zabrał kluczki do samochodu po czym sam jeździł ul. Zamkową. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik uszkadzając zawieszenie.


Badanie alkomatem wykazało w organizmie 17-latka ponad promil alkoholu. W związku z powyższym został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


Wczoraj Kacper L. usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i przyznał się do winy. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Kolizje


Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce w sobotę przed godz. 11:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący samochodem osobowym marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania w wyniku czego uderzył w osobowego seta. 33-latek został pouczony. 

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed godz. 13:00 w miejscowości Sedranki. Jak ustalili policjanci kierujący osobową toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu motocyklem w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęcie nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący toyotą został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP w Olecku, Olecko, Pijani kierowcy
Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach w Olecku i Gołdapi

Informacja prasowa:   Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury NA MAZURACH powstała z dwóch pasji: miłości do Olecka i fascynacji sztuką....

Zamknij