Kronika policyjna

Komunikat KPP w Olecku: 


Uderzyła w zaparkowanego opla a kiedy usłyszała, że powiadomiono policję uciekła z koleżanką w zarośla

 

W miniony weekend funkcjonariusze oleckiej komendy zatrzymali jedną nietrzeźwą kierująca, odizolowali jednego nietrzeźwego awanturnika oraz odnotowali jedną kolizję drogową.

 

W minioną sobotę 10 minut po północy oleccy policjanci zostali powiadomieni, że na jednym z parkingów na Osiedlu Lesk doszło do uszkodzenia pojazdu. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, iż kierująca  osobowym oplem cofając z parkingu uderzyła w innego zaparkowanego opla. Świadkowie zdarzenia poinformowali funkcjonariuszy, że w samochodzie znajdowały się dwie młode dziewczyny a po zdarzeniu jedna z nich podeszła do nich twierdząc, że nic się nie stało. Jednak kiedy usłyszała, że zostanie wezwana policja obie dziewczyny uciekły w pobliskie zarośla.


Funkcjonariusze po sprawdzeniu okolicy napotkali dwie młode dziewczyny, gdzie świadkowie zdarzenia jedną z nich wskazali jako tą która z nimi wcześniej rozmawiała. Obie kobiety były pijane i nie przyznawały się do kierowania pojazdem. Jednak policjanci u Marleny T. znaleźli kluczki od opla, a w drzwiach pojazdu jej portfel z dokumentami.


W związku  tym, że żadna z kobiet nie przyznawała się do kierowania pojazdem obie zostały zatrzymane w policyjnym areszcie.


Po wytrzeźwieniu Marlena T. przyznała, że to ona kierowała oplem w związku  z czym w sobotę usłyszała zarzut. Badanie alkomatem przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazało, że 19-latka miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

Za powadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Do kolizji drogowej doszło w 29.07. po godz. 21:00 w miejscowości Gąski. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem osobowym marki Skoda nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go  pojazdu  bmw w wyniku czego najechał na jego tył. W wyniku zderzenia pasażerka skody doznała ogólnych potłuczeń ciała i została przewieziona do szpitala w Ełku. Na szczęście obrażenia kobiety nie były poważne.


Kierujący skodą za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.  

 

Nietrzeźwy awanturnik do policyjnego aresztu trafił dzisiaj po godz. 1:00. Oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że u jednej z rodzin zamieszkałej w Olecku doszło do awantury. Kiedy pojechali na miejsce na klatce schodowej zastali zgłaszająca, która powiedziała, że nietrzeźwy mąż wszczął awanturę po czym wypchnął ją na klatkę schodową i zamknął drzwi. W obecności policjantów mężczyzna nadal wyzywał kobietę słowami wulgarnymi. Krzysztof D. po chwili otworzył drzwi mieszkania po czym został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury niebieskiej karty.


Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko, Policja
ZUS ostrzega przed optymalizacją i łatwym zyskiem

Informacja prasowa   Uważaj na optymalizację i łatwy zysk! Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega by nie wierzyć w szybkie i łatwe...

Zamknij