“Ksawery” nie taki straszny, ale Olecko leży na końcu świata

Choć orkan “Ksawery” nie okazał się aż tak groźny jak zapowiadano to jednak w miniony weekend mogliśmy przekonać się, że Olecko leży jednak niemal na końcu świata. Dotarcie do naszego miasta i poruszanie się ulicami Olecka graniczyło z cudem. Było ślisko, na drogach naszego powiatu utworzyły się zaspy, wiał nieprzyjemny wiatr. No i przyszła prawdziwa zima.

Kłopoty nie ominęły także organizatorów “Poezji gram”. Na swoje koncerty spóźnili się artyści – Martyna Jakubowicz i Mariusz Lubomski. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie, publiczność czekała cierpliwie, a artyści wynagrodzili oczekiwanie gorącą atmosferą podczas koncertów. A w niedzielę wyjrzało zza chmur piękne słońce i wynagrodziło niedogodności poprzednich dwóch dni. Na szczęście, o czym informują nas służby odpowiedzialne za porządek w naszym powiecie, huragan nie wyrządził większych szkód , a do zimy i nieodśnieżonych dróg zdążyliśmy już przez lata przywyknąć. Niestety.

 

Komunikat KPP SP

Orkan “Ksawery”,  który w ostatnich dniach przeszedł przez Polskę nie ominął również terenu powiatu oleckiego. Strażacy całego województwa warmińsko-mazurskiego zostali postawieni w stan gotowości bojowej, uruchomiono dyżury domowe i dodatkowe służby. W piątek i sobotę  do akcji związanych z usuwaniem z szlaków komunikacyjnych powalonych drzew i złamanych konarów strażacy powiatu oleckiego wyjeżdżali  9 razy. Większość zdarzeń miała miejsce na terenie gminy Świętajno. Na szczęście w zaistniałych zdarzeniach nie było osób poszkodowanych, ani znaczących strat w mieniu.

 

Komentarze
Więcej w Olecko, orkan, Orkan Ksawery, Pogoda
Orkan “Ksawery” nad Polską. Będzie wiało, także w Olecku. W porywach do 110 km/h

Orkan "Ksawery", który od wczoraj szaleje nad Skandynawią, dziś wieczorem dotrze nad Polskę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie...

Zamknij