Marszałek dziękuje władzom Olecka za pomoc okazaną ofiarom nawałnicy

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki podziękował władzom i mieszkańcom naszej gminy za wsparcie. Przypomnijmy, że w sierpniu w wyniku nawałnic, które przeszły nad województwem kujawsko – pomorskim, pomorskim i częściowo wielkopolskim zginęło 6 osób i zniszczone zostało wiele budynków, hektary lasów i pól. Oleccy radni podczas wrześniowej sesji podjęli uchwałę, na podstawie której władze miasta przekazały 10 tys. zł Gminie Gostycyn z powiatu tucholskiego w województwie kujawsko-pomorskim na zaspokojenie potrzeb lokalowych osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy. 

Poniżej pismo przesłane przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego na ręce Burmistrza Olecka

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy informację o udzieleniu pomocy gminie Gostycyn przez Samorząd Miasta i Gminy Olecka.

Gwałtowność obecnych zjawisk przyrodniczych cechuje się nieprzewidywalnością. Dobrze jest móc stwierdzić, iż nawet najpotężniejszy wiatr nie jest w stanie wyrwać z serc ludzi dobrej woli mocno zakorzenionych wartości. Przekazaną darowizną wpisali się Państwo do grona tych samorządów, dla których szlachetność, ofiarność i solidarność to nie tylko słowa, ale niepodważalne dziedzictwo oraz fundament wspaniałej społecznej – samorządowej inicjatywy.

Wobec rozległych zniszczeń po przejściu nawałnicy, które jeszcze długo będą zapewne usuwane z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem – mieszkańców, funkcjonariuszy, ratowników, członków zespołów naprawczych i wolontariuszy – okazane przez Państwa wsparcie daje szansę i nadzieję władzom lokalnego samorządu, na choć częściowe wyrównanie ogromnych strat powstałych na terenie gminy Gostycyn.

Uznać należy, iż w czasach dynamicznych przeobrażeń, trudności i wyrzeczeń, gdy oczekujących na wsparcie jest tak wielu, a środki budżetowe są zazwyczaj niewystarczające, przekazanie pomocy finansowej bywa trudnym wyborem. Tym bardziej docenić wypada Państwa niezwykły dowód życzliwości i zrozumienia. Przyjmuję to, jako najcenniejszy dar dla mieszkańców naszego regionu, który pozostanie w naszej pamięci.

W imieniu własnym, Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a w szczególności mieszkańców gminy Gostycyn, kieruję za pośrednictwem Pana Burmistrza do Władz Samorządu Miasta Olecka serdeczne podziękowanie.

Łącząc wyrazy wdzięczności i szacunku,

Marszałek województwa

Piotr Całbecki

Foto: wikipedia, autor altotemi

Komentarze
Więcej w nawałnice 2017, Olecko, radni
Plac Wolności. Pora na konsultacje z przedsiębiorcami

Po konsultacjach z taksówkarzami władze miasta postanowiły zasięgnąć opinii przedsiębiorców w sprawie organizacji ruchu przy Placu Wolności. Pytanie tylko, kto...

Zamknij