Mazowsze gwiazdą XX Jubileuszowych Mazurskich Spotkań z Folklorem

Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” w Olecku zaprasza na XX Jubileuszowe Mazurskie Spotkania z Folklorem. 15 lipca 2017 roku o godz. 20.30 na Placu Wolności wystąpi zespół Mazowsze z programem „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.

Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza”  jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni , konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.

Spektakl – gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością – odtworzony przez „Mazowsze” doskonale wpisuje się do profilu artystycznego Zespołu a barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco.

W ciągu ostatnich  miesięcy jakie upłynęły od premiery  – oprócz spektakli na naszej macierzystej scenie „Matecznika Mazowsze” – spektakl został zaprezentowany w czasie Festiwalu Operowego na scenie Opera Nova w Bydgoszczy oraz widzom Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Opery i Baletu we Lwowie. Nasz spektakl podziwiali również mieszkańcy Krakowa, Wieliczki, Płocka. A także  goście „Święta Śląska” organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki

Choreografia: Zofia Rudnicka

Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki

W spektaklu bierze udział ponad 100 wykonawców.

PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU KAŻDY POLAK POWINIEN OBEJRZEĆ MAZOWSZE!

Zapraszamy

Komentarze
Więcej w Folklor, kultura, Mazowsze, Olecko
Oleckie Mażoretki jadą na mistrzostwa świata do Pragi. I Gala Mażoretek w Olecku

Czy wiecie, że od dwóch lat w Olecku pod okiem Doroty Tomczyk (olecczanki, która mieszka od lat w Sejnach) działa...

Zamknij