Nietrzeźwi kierowcy oraz wypadek na trasie Dunajek – Wronki. Komunikaty policji

Komunikaty KPP w Olecku

 

W miniony weekend policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

W miniony weekend na terenie powiatu oleckiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W miniony piątek 27.01. około godz. 18:00 policjanci ruchu drogowego patrolując jedną z miejscowości na terenie gminy Olecko zauważyli osobowego seata. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił po czym wjechał do przydrożnego rowu. W związku z tym funkcjonariusze podeszli do kierującego. Jak się okazało mężczyzna był pijany i nie był w stanie wyjść z pojazdu o własnych siłach.  Badanie alkomatem w organizmie Mirosława B. wykazało blisko 3 promile alkoholu.

Drugiego nietrzeźwego kierującego oleccy policjanci zatrzymali także w piątek po godz. 19:00 w miejscowości Kukowo. Arkadiusz K. kierował samochodem osobowym marki Volkswagen mając blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę 29.01. około godz. 15:30 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym bmw. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Marcina A. blisko promil alkoholu. Ponadto podczas kontroli policjanci w zatrzymanym pojeździe stwierdzili usterki oraz brak aktualnych badań technicznych za co zatrzymali 42-latkowi dowód rejestracyjny samochodu.

Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w minioną niedzielę przed godz. 19:00 w miejscowości Borawskie. 40-latek kierował osobowym oplem mając około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mieszkaniec gminy Olecko posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy także, że od 18 maja 2015 r., po zmianie przepisów, sąd wobec sprawcy skazanego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest to co najmniej 10 000 zł.

 

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo – dwie osoby trafiły do szpitala

Oleccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na trasie Dunajek – Wronki w powiecie oleckim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący osobowym audi wyjeżdżając z łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Dwie osoby podróżujące pojazdem zostały przetransportowane do szpitala.  

Do wypadku doszło 28.02. około godz. 7:30 na trasie Dunajek – Wronki w powiecie oleckim. Funkcjonariusze ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi wyjeżdżając z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. 22-letni kierujący z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Giżycku zaś jego pasażerka z ciężkimi obrażeniami do szpitala w Ełku.

Wstępne badanie wykazało, że 22-latek był trzeźwy.

 

Foto: KPP w Olecku:

 

 

Komentarze
Więcej w KPP, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
21 “nowych” ulic w Gminie Olecko

Ratusz informuje:   Gmina Olecko przejęła od Powiatu Oleckiego 21 ulic w mieście  co oznacza, że ma do utrzymania dodatkowo...

Zamknij