Nocna bójka w dyskotece z użyciem noża

Komunikat KPP w Olecku

 

Oleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 19-latka. 23-latek usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji.


W nocy 5.10. oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie jednej z oleckich  dyskotek doszło do pobicia 19-latka. Jak ustalili policjanci mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olecku z obrażeniami twarzy i raną kłutą klatki piersiowej.


Pracujący nad tą sprawą kryminalni przesłuchali szereg świadków i już 06.10. do policyjnego aresztu trafił Robert C. Jak ustalili funkcjonariusze 23-latek działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą wziął udział w pobiciu 19-latka. Jeden ze sprawców w trakcie zdarzenia używał niebezpiecznego narzędzia w postaci najprawdopodobniej noża.


Wczoraj mężczyzna  został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec  niego dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku 2 razy w tygodniu oraz zakazał mu jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonym.

 

Drugiego ze sprawców szuka policja.


Komentarz redakcji: Dotychczas to Kraków “słynął” z niechlubnej tradycji używania ostrych noży w czasie bójek. Tym razem z takim przypadkiem mamy do czynienia w Olecku. Bójka z użyciem “niebezpiecznego narzędzia” to nie jest zwykłe “mordobicie” do którego w Olecku co poniektórzy już się przyzwyczaili, traktując to jako “lokalną tradycję”. To zdarzenie znacznie poważniejsze, które wymaga ostrej i zdecydowanej reakcji. Tym bardziej, że z komunikatu policji wynika, że działania sprawców zostały zaplanowane. Dlatego dziwią środki zapobiegawcze jakie zastosował prokurator. W tej sprawie nie ma miejsca na pobłażanie. Robert C. zamiast w domu najbliższe tygodnie powinien spędzić w areszcie. Tym bardziej, że zakazanie kontaktów z pokrzywdzonym w tak niewielkim mieście jak Olecko jest czystą fikcją. 


Komentarze
Więcej w Bójka, Olecko, Policja
Już niedługo zostanie oddane do użytku nowa 1,5 kilometrowa ścieżka rowerowa

Wieści z Ratusza:   Niebawem powstanie 1,5 km ścieżki  pieszo-rowerowej od ulicy Czerwonego Krzyża do wylotu na dawny  przebieg drogi...

Zamknij