Oleccy strażacy podsumowali 2016 rok

Komunikat KP PSP w Olecku

24 lutego 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Olecku odbyła się narada podsumowująca działalność przeciwpożarową w roku 2016. Omówił ją komendant powiatowy st. bryg. Jan Mróz, który podkreślił, że w porównaniu z rokiem 2015 nastąpił niewielki spadek ilości interwencji podejmowanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Strażacy interweniowali 609 razy, w tym 232 wyjeżdżali do pożarów, 367 do innych miejscowych zagrożeń i 10 razy do alarmów fałszywych. Najwięcej interwencji w zakresie usuwania skutków pożarów jak i miejscowych zagrożeń przypada na miasto i gminę Olecko. W roku 2016 strażacy interweniowali w gminie Olecko 400 razy, co stanowi 65,7% wszystkich zdarzeń. Istotnym elementem, który wpływa na sprawność działań ratowniczych strażaków jest czas w jakim docierają do zdarzeń. Średni czas podjęcia interwencji wynosił 8 minut i 28 sekundy. W czasie do 15 minut zastępy straży pożarnej dojeżdżały do 82,5% ogólnej ilości zdarzeń.

W roku 2016 podczas wszystkich zdarzeń, które miały miejsce na terenie powiatu zginęło 12 osób, a 77 zostało rannych. W porównaniu do roku 2015 odnotowano wzrost liczby ofiar o 8, a liczba rannych spadła o 8 osób. Wśród wszystkich poszkodowanych, rannych zostało czworo dzieci. Komendant Jan Mróz w swojej prezentacji sporo uwagi poświęcił także udziałowi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych. 


Działalność oleckiej KP PSP wysoko ocenił komendant wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Hołubowicz, jak i inni zaproszeni goście. Nie zabrakło też podziękowań za to, że mieszkańcy powiatu oleckiego mogą czuć się bezpiecznie. 

Podczas narady służbowej pożegnano odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne starszego ogniomistrza Andrzeja Milewskiego. Pełnił on służbę na stanowisku Starszego Operatora Sprzętu Specjalnego. Odznaczony w roku 2015 Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz w roku 2013 Brązową Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

 

 

Foto: KP PSP w Olecku

Komentarze
Więcej w Olecko, Straż Pożarna
Wernisaż fotografii Adama Woronieckiego w Galerii Sztuki Prawdziwej

Jutro, 24 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa  odbędzie się wernisaż wystawy fotografii...

Zamknij