Park linowy dla dzieci czy plac zabaw przy ul. Gołdapskiej? Możecie zdecydować

Po rozpatrzeniu odwołań ostatecznie w głosowaniu dotyczącym budżetu obywatelskiego będzie można wybrać jeden z dwóch projektów. Szczegóły poniżej:

 

Rozbudowa parku linowego dla dzieci przy alei 450-lecia Olecka a może  plac zabaw na ul. Gołdapskiej? O tym zadecydują mieszkańcy niebawem, głosując  na wybrany  projekt. Głosowanie  rozpocznie się 30 września i potrwa do 14 października 2016 roku. Głosować będzie można zarówno w formie elektronicznej jak i tradycyjnej . O tym, który projekt znajdzie się w projekcie budżetu na 2017 r. będzie wiadomo po 18 października br.

 

W ramach prowadzonego naboru wniosków do Budżetu obywatelskiego Gminy Olecko na 2017 rok  wpłynęło 5 wniosków. Wnioskowano o rozbudowę parku linowego dla dzieci przy alei 450-lecia, budowę placu zabaw przy ul. Gołdapskiej (teren między blokiem a parkingiem) , modernizację terenu rekreacyjnego w Kukowie, montaż klimatyzacji w siłowni na hali Lega oraz budowę oświetlenia stadionu miejskiego. Trzy ostatnie wnioski zostały odrzucone ponieważ nie spełniły wymogów formalno-prawnych. Jeden  z projektów dotyczył inwestycji na terenach wiejskich, a zgodnie z regulaminem, zadania  zgłaszane w ramach budżetu obywatelskiego mogły dotyczyć tylko miasta. Ponadto  dwa projekty miały charakter komercyjny (pobieranie opłat) co jest również niezgodne z przyjętymi  zasadami.

 

W 2017 roku na wykonanie projektów, które znajdą uznanie wśród mieszkańców naszej gminy, przeznaczone zostaną środki w wysokości 200 000 zł.

Komentarze
Więcej w budżet obywatelski, Dzieci, Olecko, Samorząd
Lekcje o ekonomii społecznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Kto chętny?

Informacja nadesłana   Stowarzyszenie Adelfi w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej (OWES w Ełku) organizuje lekcje o ekonomi społecznej. Celem lekcji jest...

Zamknij